Sisukord
Uued kursused
Huvitavat lugemist
Ben Furman
Tuntud Soome psühhiaatri Ben Furmani poolt välja töötatud meetod käsitleb kõiki probleeme kui teatud oskuste puudumist.
Veelgi enam – ta ütleb, et lastel polegi õigupoolest probleeme – nad lihtsalt pole teatud oskusi veel ära õppinud.
Nii algabki Oskuste Õppe meetodi järgi laste probleemide lahendamine sellest, et probleem sõnastatakse ümber oskustena. Kui probleem on oskusena sõnastatud, siis on lapsega uue oskuse omandamiseks vaja läbi teha rida samme, et laps ennast nii kindlalt tundma hakkaks, et suudaks uut oskust rakendada.
Need sammud on ülimalt olulised ja „Oskuste õppe käsiraamatu“ näol ongi tegemist väikese kuid põhjaliku konspektiga, mis need sammud näidetega illustreeritult ükshaaval ära kirjeldab.
Selline lähenemine muudab probleemidega tegelemise toredaks ja rahuldust pakkuvaks kogemuseks nii lapsele kui täiskasvanutele. (Väike Vanker)
Ilmumisaasta: 2016
Kirjastus: Väike Vanker
Arhiiv
Saage tuttavaks: Raivo Ilmsalu
Selles rubriigis tutvustame ükshaaval perekeskuse koolitajaid ja küsime nendelt ühe küsimuse, mille vastus võiks lapsevanematele olla huvitav ja abistav. Seekord vastab küsimusele koolitaja Raivo Ilmsalu. Raivo on Perekeskuse Sina ja Mina koolitaja ning Perekond.eu üks loojatest, kes töötab lapsevanemate koolitaja ja paarisuhteterapeudina.
Milline on sinu jaoks kõige huvitavam laste kasvatamisega seonduv
teema või küsimus praegu?
Kõige huvitavamad väikese ja suure inimese suhetega seotud teemad on kohalolek ja armastus. Nendest kahest märksõnast saavad alguse erinevad suhtlemisoskused, mida kasutan. Kui olen mõne inimesega suheldes iseendaga hädas, siis aitab alati hingamise märkamine. Pööran teadlikult tähelepanu sellele, kuidas õhk mu ninas sisse ja välja liigub. Pärast hingamisele tähelepanu pööramist märkan, kuidas mu kohalolek ka tunnetega vürtsitatud olukorras kasvab. Kohalolek kasvab hingamist jälgides ka siis, kui näiteks negatiivsed tunded pole veel üle läinud.