Mõttetera

"Pole olemas täiuslikke vanemaid ega täiuslikke lapsi, kuid on piisavalt täiuslikke hetki sel teel." - Dave Willis


Miks tulla Gordoni Perekooli

Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Kontaktandmed

MTÜ Perekoolitusühing
Sina ja Mina

koolitused at sinamina dot ee 

Reg.nr: 80208192
Koolitusluba: 5850 HTM
Majandustegevuse teade nr 253704 

a/a:  EE782200221025532345

 

Raamatusoovitused: last ootavad ja väikelapse vanemad

1. juuni 2012 | Kärt Vajakas

Soovitame last ootavale ja väikelapsega perele kasulikku vanemaharidusealast kirjandust.
 

 

Sotsiaalsus ja sotsiaalsed oskused
Liisa Keltikangas-Järvinen


Käesolevas raamatus analüüsitakse sotsiaalsuse ja sotsiaalsete oskuste olemust, selgitades nende erinevust.

Sotsiaalsus on kaasasündinud temperamendijoon, mis eeskätt haakub suhtlemissooviga. Sotsiaalseid oskusi (ehk suutlikkust olla teistega koos) seevastu saab õppida. Sotsiaalsed oskused ei eelda mingi kindla temperamendi olemasolu: ka ujedal võivad olla suurepärased sotsiaalsed oskused.
Autor kummutab seni üldiselt levinud seisukoha kollektiivi positiivsest mõjust mudilaste sotsiaalsete oskuste kujunemisele. Ta tõestab väga veenvalt, et koduste laste närvikava on edaspidisteks eluraskusteks hoopis karastunum, võrreldes lasteaias käinutega. 

Kirjastus: Koolibri
Ilmumisaasta: 2011 

 

Nutt ja jonnihood
Aletha J. Solter

Aletha J Solter, kes on laste nuttu ja jonni uurinud juba kolmkümmend aastat, aitab käesoleva raamatu lugejal hoiduda eelarvamustest ja hinnangutest ning näha nutu rolli lapse arengus hoopis uuest ja ootamatust vaatenurgast. 

Lapse mõistmine, tema tegelike vajadustega arvestamine ja oskus lapsevanemana seejuures tasakaalukalt toimida on kõige olulisem panus, mille me saame anda oma lapse emotsionaalsesse arengusse. (Kirjastuse Väike Vanker kodulehelt)

Kirjastus: Väike Vanker
Ilmumisaasta: 2007

 

 

Minu piirid  sinu piirid. Milliseid piire vajavad lapsed tegelikult?
Jesper Juul

Jesper Juul räägib oma raamatus sellest, miks ja millised piirid on lapsele vajalikud, kuidas neid kehtestada nii, et nad töötaks ja miks "vanal heal" viisil seatud piirid enam ei tööta. Samuti selgitab ta millest saavad alguse enamik vanema ja laste vahelistest probleemidest ja pakub neile ka töötavaid alternatiive. Ilmselt peab enamus vanemaid piiride seadmist ja hoidmist laste kasvatamise juures kõige keerulisemaks ja konfliktirohkeimaks tegevuseks üldse. Kas aga on võimalik piire seada ka nii, et suhted vanemate ja laste vahel ei muutuks halvemaks? Võib tunduda uskumatu, aga piiride seadmine viisil, nagu Jesper Juul seda kirjeldab, aitab pigem kaasa laste ja vanemate vahelise läheduse suurenemisele. Seda väikest raamatut lugedes ei jää kahtlust, et Juul on kindlasti 21. sajandi lastekasvatuse suurkuju. (Raamatupood Apollo kodulehelt)

Kirjastus: Väike Vanker
Ilmumisaasta: 2011
 

 

Tark lapsevanem
Dr. Thomas Gordon

- Kuidas rääkida oma lapsega nii, et ta sind kuulaks?
- Kuidas kuulata last nii, et ta tunneks, et teda mõistetakse?
- Kuidas lahendada probleeme ja konflikte perekonnas nii, et keegi ei tunneks end kaotajana?

Dr. Thomas Gordoni lastevanematele mõeldud programm õpetab, kuidas lastega tulemuslikult suhelda, ning pakub samm-samulised juhised, kuidas lahendada igapäevaseid tülisid.
Raamatu keskmes on kolm mõistet - aktiivne kuulamine, mina-sõnumid ja kaotajateta konflikti lahendamise meetod. Kui kaasata lapsed juba varakult probleemide lahendamisse, kasvavad neist vastutustundlikud ja teistega arvestavad inimesed. Tulemuseks on rahulolevad pered, kus pole tarvidust lapsi sundida ja karistada. (Kirjastuse Väike Vanker kodulehelt) 

Seda raamatut on võimalik osta perekeskusest!

Kirjastus: Väike Vanker
Ilmumisaasta: 2010