Tel: 6 816 570 perekeskus@sinamina.ee

E-loengud

Perekeskuse Sina ja Mina spetsialistid jagavad praktilisi nõuandeid e-loengute vahendusel.

Kuidas vanemana jaksata?

Jaga sõpradega Facebookis
Kõik lapsevanemad tunnevad vahel, et ei jaksa lapsega mängida ja suhelda või tunnevad süümepiinu, et ärrituvad lapse või partneri peale liiga kiiresti. Miks vahel jaks kaob ja mida siis teha?

Kadri Järv-Mändoja on pereterapeut ja lapsevanemate koolitaja. Kuna Kadril on 3 lasteaiaealist poega, siis jagab ta isiklikku kogemust, miks saab jaks otsa ja kuidas saab olla mänguline, rõõmus ning toetav lapsevanem ja elukaaslane. Kadri selgitab ka oma loengus, kes on peres kõige tähtsam – sina, partner või laps.

Kuidas luua füüsilist kontakti?

Jaga sõpradega Facebookis
Beebisid hoitakse palju süles, kuid lapse kasvades väheneb füüsiline kontakt vanema ja lapse vahel. Pealegi pole eestlased väga suured kallistajad. Milleks on füüsilist kontakti üldse vaja, kuidas seda luua? Kuidas üldse „olla kohal“?

Raivo Ilmsalu tegutseb hetkel lapsevanemate koolitaja ja paarisuhte terapeudina kuid on töötanud ka näiteks lasteaiaõpetajana ja õppinud tantsujuhtimist. Raivo annab konkreetseid juhiseid, mida lapsevanem saab teha iga päev, et luua lähedust oma lapsega ning selgitab, milliseid puudutusi vajavad poisid ja milliseid tüdrukud.

 

Kuidas last kuulata?

Jaga sõpradega Facebookis

Spetsialistid soovitavad vanemal last kuulata, et temaga lähedast kontakti saada. Aga kui laps ei räägi midagi, isegi siis kui teda miski häirib? Mida teha selleks, et laps tahaks vanemaga rääkida ja teda kuulata?”

Auli Andersalu-Targo on lapsevanemate koolitaja ja teismelise tütre ema. Kuna Auli on töötanud 13-aastat koolipsühholoogina, siis tal on kogunenud hulk praktilisi nõuandeid, kuidas lapsi kuulata nii, et nad julgeksid ja tahaksid vanematega enda mõtteid või muresid jagada.