Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted erinevate põlvkondade vahel :: :(

liina
Külaline
Postitatud 19.09.2016 kell 19:11
tervist! siit vist ei ole seda kõige targem küsida aga ma proovin... Olen 11 aastane ning olen 150 m pikk ning kaalun jube palju. 48 kg! tahaksin alla võtta aga iga kord ma ütlen endale et ei! seda ei tohi süüa ja nüd ma hakkan alla võtma aga motivatsiooni pole. saan aru et motivatsiooniks on teadmine enda ülekaalulisusest kuid läheb lihtsalt meelest ja ei suuda vastu panna. Ehk oskate aidata? tänud
Hedy Laidre
Perenõustaja
Postitatud 21.09.2016 kell 10:27
Kirjutasid, et soovid kaalu langetada, aga sul pole selleks motivatsiooni. Sa arvad, et oled ülekaaluline ning sooviksid teada, kuidas kaalust alla võtta.

Kaalu langetamisest olulisem on õppida tervislikult toituma ja liikumisest rõõmu tundma. Mõtle, mis kasu sina sellest saad, kui õpid tervislikult toituma. Iga muutus elus on raske, kuid siin aitab see, kui seada endale alguses väiksemad eesmärgid. Näiteks, iga päev söön 3 korda sooja toitu ning 2 korda vahepala. Mõnda õpilast on aidanud see mõte "Ma hakkan tervisliku toitumise eksperdiks ja õpetan teistele ka seda, mida mina selle kohta juba tean". Kui seada endale eesmärgiks, et pean kaalust alla võtma, siis tõepoolest ei pruugi see motiveerivalt mõjuda. Selle asemel võikski alguses proovida endale toitumise ja liikumisega seotud eesmärke seada.

Soovitan sul leida endale sõber või ema/isa, õde/vend, kes on nõus sind abistama. Näiteks igal õhtul kell 18.00 lähete koos kõndima/jooksma/ujuma. Mõtle, milline tegevus sulle meeldib ning tee seda koos sõbraga võimalikult tihti. Üheskoos on lihtsam oma eesmärkideni jõuda.

Saadan sulle mitmeid erinevaid linke, kus sa saad tutvuda tervisliku toitumise põhitõdedega.
Põhjalik info tervisliku toitumise kohta on leitav siit koduelehekülje pealt: http://toitumine.ee
Info tasakaalustatud toitumise kohta asub siin: http://tap.nutridata.ee/46
Info toitumisreeglite kohta asub siin: http://www.toitumisnoustajad.ee/kehakaal/kaalulangetaja-dieet/
Juhul, kui on võimalus külastada tasulist toitumisnõustajat, siis kontaktid leiad siit:
http://www.toitumisnoustajad.ee/toitumisnoustajad/


Soovin sulle meelekindlust, et oma unistused ellu viia!

1 lugeja arvab, et see vastus oli abistav.

Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!