Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted erinevate põlvkondade vahel :: kuidas teistega rääkida

pisike33
Külaline
Postitatud 15.08.2016 kell 07:00
Kuidas teistega suhelda paremini?Minu lähedased ei soovi mind kuulda võta.
mul pole kellegiga oma muresid jagada.kuna minu jutu peetakse ebanormaalseks.kuidas siis suhelda nii et mind kuulda võetakse
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 16.08.2016 kell 09:21
Kurb kuulda, et teie lähedased ei kuula teid, ega võta teie juttu tõsiselt. Tunnete, et teil pole mitte kellegagi oma muresid jagada. Keerulised peresuhted mõjuvad kõigile osapooltele halvasti. Kui kodus on pidevalt pinge, õhus on palju väljaütlemata - ja kahjuks ka väljaöeldud valusaid sõnu- mis pole leidnud lahendusi ega leevendust... hakkab see paraku mõjutama ka osapoolte vaimset tervist.
Kui tunnete, et ise tekkinud olukorraga toime ei tule, soovitan pöörduda oma murega pereterapeudi või ka lihtsalt psühholoogi, psühholoogilise nõustaja vastuvõtule. Koos oma ala asjatundjaga on lihtsam enda sisse vaadata, analüüsida toimunut, leida endas uusi jõuressursse, ehk õppida ennekõike spetsialisti abiga uusi oskusi- pean eelkõige silmas suhtlemisoskusi,- mis annaksid teile võimalusi näha toimuvat uuest vaatenurgast ja toimetama varasemast erineval moel. See võib tuua sisse olulise muutuse.
Samuti võite liituda mõne psühhoteraapiaid viljeleva grupiga. Guugeldage märksõnu: psühhodraama, geštaltteraapia, konstellatsioonid.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!