Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Suhted erinevate põlvkondade vahel :: suheted ämmaga ja elukaaslase õega

rõõmsameelne
Külaline
Postitatud 18.11.2015 kell 13:25
Elukaaslase õde on väga ninakas väga tähtsust täis
kuidas elukaaslase õele öelda viisakalt et mulle ei meeldi ta kuidas ta minusse
suhtub?Me ei ela ämmaga koos ega elukaaslase õega.Elukaaslase ema korrutab mulle pidevalt et miks minu laps lasteaias ei käi ja kuidas laps koolis hakkamab saab.
Laps on väga tubli.oma tervise tõttu ta lasteaias käia ei saa.Elukaaslase emale jäi
jalgu et minul samasugune ajakirjakorv nagu temal ja mõingaid samasuguseid asju on
ka veel ühesuguseid.Elukaaslase emal olu ütlenist selle kohta et mina käin tema arvates liiga palju linnas.Elukaaslase ema küllalt jäik
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 18.11.2015 kell 14:45
Kindlasti ei ole meeldiv kogeda, kui teie elustiili ja vanemlikke oskusi kritiseeritakse. Võimalik, et mehe lähedased teevad seda parimate kavatsustega (sooviga aidata, jagada oma häid kogemusi jne)- sageli teeb selle vastuvõetamatuks aga viis, kuidas seda kõike tehakse. Me keegi ei soovi teistelt kuulda, et oleme ebaõnnestunud lapsevanematena, naise või ema rollis. Kui meid süüdistatakse, halvustatakse, kritiseeritakse- tõmbume kaitsesse ja kas ründame vastu või põgeneme olukorrast (ei suhtle nende inimestega). Ja suhe kannatab, kontakt võib äärmisel juhul isegi katkeda.
Seetõttu on oluline, kuidas enda eest seisate, kuidas väljendate oma soove, vajadusi ning kehtestate piire. Kuidas selliseid keerukaid kõnelusi pidada- teil tuleb end väljendada selges minakeeles ja vajadusel ka ennast kehtestada. Sellest, kuidas seda teha, saate lugeda näiteks:http://www.sinamina.ee/ee/noustamine/kkk
Ennekõike saate enda õiguste ja vajaduste eest seista ikka rääkides. Minakeeles selge eneseväljendus on antud olukorras ainumõeldav- kirjeldate hinnanguvabalt teise ebakohast käitumist, kuidas see teid mõjutab ning mida antud olukorras tunnete. Kui mehe õe väljendusviis on üleolev, või ämma poolt väljendatu teile ebakohane tundub- võib see ju ka teil raske taluda olla ja teie tunded võivad üle keeda- ning ongi raske end minakeeles väljendada. Toetav on taolises situatsioonis öelda, et hakkan ärrituma ja vajan veidi aega et rahuneda ja siis sellest edasi rääkida. Minge kasvõi kööki ja hingake mõned korrad sügavalt sisse ja veelgi pikemalt välja. Jooge klaas toasooja vett. Rahunega. Alles siis minge tagasi ja saatke talle selge minasõnum. Peegeldage teise tundeid ja sõnumi sisu tagasi, siis taaskord minakeeles kehtestus, jne. jne.
Tehnika vajab pikalt harjutamist, alles siis muutub loomulikuks ja üha mõjusamaks.
On leitud, et igas peres kehtivad oma arusaamad ja reeglid ja seetõttu võite rahuliku südamega jätkata enda omi ning kasvatada oma last endi põhimõtete järgi.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!