poeg on mul 1,8 ja mõnda aega juba olen proovinud teda potile harjutada. kui tal on mähe all, siis ta osutab sellele ja ütleb 'kaka', aga ainult siis, kui tegevus juba toimunud. Kui tal mähet all pole ja on arusaadav, et tal häda, siis tuleb potile küll, istub seal, aga midagi ei tee ja siis sirtsutab põrandale siiasinna. On näha, et ta püüab kinni hoida, aga ei õnnestu. Kunagi ma temaga riielnud selle pärast pole, potile minekud on alati rõõmsad ja mängulised. Kas ehk on lihtsalt liiga vara?
Lastel tekib oskus häda kinni hoida erineval ajal. Võimalik, et Sinu lapse jaoks on vara.
Oma kogemustest soovitaksin järk-järgult loobuda mähkmetest. Meie lasime lapsel umb 1a6k vanuselt joosta võimalikult palju palja tagumikuga. Samuti õnnestus meil poiss saada päevaga pissima - püsti suurele potile. Kakaga läks aega, selle saime kuskil 1a8k-1a9k vahepeal ilusti potti. Aga täpselt nii, et mähkmeid ega pükse ei pannud. Nii kui midagi jalas oli, tuli püksi, palja pepuga kontrollis paremini. Öömähkmed lihstalt jätsime ära ja kasutasime mõni aeg voodis neid rohelisi linu. Kusjuures märkasime, et kui mähe oli, oli see hommikuks alati täis - kui mähet polnud, oli laps enamasti kuiv.
1a9k oli poiss mähkmevaba ja kuu hiljem loobusime ka igaks-juhuks-õue-ja-külaskäigu-mähkmetest. Pühapäeval sai ta 2-aastaseks ja õnnetusi ikka juhtub, aga harva.
Kusjuures ise pean ennast suhteliselt laisaks emaks - suurt potitrenni pole meil kunagi toimunud ja laps oli lihtsalt ise tubli, et jõudis arusaamisele, miks ja mismoodi nende hädadega on.
Küll saate teie ka potiga sõbraks edu teile