Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: 3 ja 4a trennis käimine

.
Külaline
Postitatud 04.11.2016 kell 18:54
Lapsed 3ja 4 käivad 1x nädalas võimlemistrennis (1tund), alates septembrist. Viimasel ajal on aga kodus enne trenni tulekut alati tükk aega vaidlust, kas ja miks nad ikkagi trenni minema peaksid (vanema lapse vastuargument on, et ei taha higiseks minna). Mina olen seisukohal, et piisav liikumine ja multikad käivad käsikäes (lapsed näevad u 1h päevas multikaid, sõltuvalt söögi tegemise aja pikkusest). Ma olen lastele selgitanud, et nad ei pea trennis käima kui nad üldse ei taha aga siis on see seotud ka multikate vaatamise aja pikkusega. Kuna trenn on 1x nädalas, on see mõeldud vahelduseks lastele ja meile aga tundub, et kogu trall mis selle ümber käib ei ole lihtsalt seda väärt.
Ma kindlasti ei taha, et see trenn neid spordi vastaseks teeks. Samas ei taha ma ka püsivalt nendega vaielda.
Agne Vilt
Perenõustaja
Postitatud 05.11.2016 kell 22:57
Olete oma 3- ja 4-aastased lapsed hiljuti võimlemistrenni pannud, kuid nüüd on lastes tekkinud vastumeelsus tundi minna. Kahtlete, kas peaksite sundima lapsi trennis käima või võib taoline pealesurumine pikemas perspektiivis hoopis halvasti mõjuda.

Soovite lapsevanemana oma lapsele kindlasti parimat. Regulaarne liikumine ja füüsiline aktiivsus on kahtlemata lapsele arenguks vajalikud. Otseselt mutifilmide vaatamisele kuluva ajaga aga trennis käimist seostada ei soovitaks. Selge on, et ka telerivaatamine peab olema optimaalses mahus, kuid seada otsesesse seosesse trennis veedetud aeg ja ekraani tarbimise aeg, on meelevaldne ning lapsed võivad olla segaduses. Kui lapsed või laps otsustab, et ei soovi tundi minna, siis pakkuge selle asemel näiteks jalutama minekut, et nad saaksid vajaliku kehalise koormuse sellest alternatiivsest tegevusest kätte. Samuti ei ole laste premeerimine trennis käimise eest ei multifilmide vaatamise ega muuga hea mõte. Välise kontrolli asemel võiks liikuda kese lapsele endale, et ta ise tahaks tundides osaleda ja tunneks sellest rõõmu. Trennis käimine peaks olema iseenesest tore ja oodatud sündmus. Motiveerige ja julgustage lapsi ning tooge välja kõik positiivne, mis võimlemistunnis käimisega kaasneb (teiste laste ja treeneriga kohtumine, hea tunne pärast trenni, kui keha on tugevamaks muutunud, oskusi juurde tulnud jne). Olge ka ise eeskujuks sportliku eluviisi osas.

Üldiselt on vanem vastutav lapse huviringides käimise eest. Laps vajab toetamist, suunamist, julgustamist, motiveerimist, et ta valitud hobi lihtsalt ebamugavuse, laiskuse või tühiste põhjuste pärast pooleli ei jätaks. Samas, vägisi harrastusi peale suruda ei ole õige. Kui konkreetses huviringis käimine on lapsele pikemat aega vastumeelne, siis uurida mis on selle põhjus, ning kui seda muuta ei anna, siis ei tohiks last sundida tema meelerahu arvelt. Sel juhul võib tõespoolest tekkida väga pikaks ajaks vastumeelsus antud hobi suhtes konkreetselt või antud huviala vastu laiemalt.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!