Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: Aspergeri sündroomiga laps ja vaktsineerimine

sandra
Külaline
Postitatud 02.12.2011 kell 16:49
Palun kõikidelt emmedelt häid nõuandeid ,kuidas olete oma lastele saanud teha kohustuslikud süstid. Väiksemana oli see veenmine lihtasam, läksid arsti juurde ja ei olenud ikka ettevalmistust, süst tehti suht lihtasalt ära. Nüüd on lapsel hirm ja vastikustunne, isegi vereproovi pole saanud mitu aastat teha. Lisan et lapsel on Aspergeri sündroom, seega ei toimi tema puhul päris kõik need mudelid(kiitus, veenmine jne) mis keskmiselt temavanuse lapse puhul. Päris nii ma kindlasti ei taha teha, et lähen kohale ja hoian last jõuga kinni... See maksab pikas perspektiivis ikka kurjasti kätte.
Ta ise ütleb, et tehke mulle narkoosi( on sellest kuulnud oma tädilt, minu õelt, keda on palju opereeeritud). Tundub ka väga kahtlane variant.
Mida teha?
Ene Raudla
Kliiniline lapsepsühholoog, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 06.12.2011 kell 11:33
Autismi ja Aspergeri sündroomi põhjustavad kõrvalekalded aju töös. Selle häire täpseid tekkepõhjusi ei teata. Paljud perekonnad on on kindlalt veendunud, et nende last kahjustas vaktsiin. Enamus meedikuid ei usu, et autismi põhjustaks vaktsineerimisel tekkinud kahjustus. Seda on uuritud väga hoolikalt lasterühmades.
Autismiga lapsed enamasti eitavad teisi inimesi või nad on tundetud teiste vajaduste, mõtete või tundmuste suhtes.
Nendel on raske teistega koos või kordamööda tegutseda ja jagada. Nad eelistavad mängida üksinda ega huvitu kujutlusvõimet nõudvatest mängudest. Kõige paremini saavad nad läbi täiskasvanutega. Uuega kohanemine ja sõprussuhete loomine on neile raske. Aspergeri sündroomiga laste probleemid on leebemad, nende rääkimaõppimine ei ole aeglustunud, kuid nende kõne võib kõlada ametlikult või mehhaanilisena.
Autismiga lpased üleüldiselt eelistavad tuttavaid rutiine ja tõrguvad muutuste vastu. Erinevas keskkonnas võib lapse käitumine tohutult varieeruda. Nii on ka teie lapse jaoks kaitsesüsti tegemine täiesti uus asi.
Ma ei tea, mida te talle olete selle kohta öelnud, kuid võimalik, et laps tajub selles mingit erilist ohtu. Autistlike laste mõtlemine võib olla kordades keerulisem ja targem kui me seda aimatagi oskame.
Ma ei tea täpselt, mida teile soovitada. Lapse huvides oleks ehk kõige parem seda teemat mõnda aega mitte puudutada. Võimalik, et laps teab mis talle on õige ja mis mitte. Usaldame siis last siinjuures. Kõige olulisem on, et me lapsest aru saaksime ja usalduslik suhe teie ja lapse vahel säiliks.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!