tere
Nüüd võib tulla pikk jutt, kuid mure tõsine. Pole kogemusi pisikeste beebidega ja ei tea kas meie poja käitumine on ok. esimesed kuud lapsega oli nagu lust ja lillepidu. sõi-magas-naeratas. kuid nüüd 8 kuusena on asi hulluks läinud, mees ütleb, et lapsega ei ole kõik korras (et äkki hüperaktiivne vms).öösel magab ilusti ja ka päeval ilusti 4 suht pikka und. aga mis teeb murelikuks on tema iseloom. lihtsalt kui tal süles istumisest siiber saab, viskab ennast pulka ja karjub. mähkmeid üldse panna ei luba, kuna selili ei saa ju jumala eest olla. kui teda püsti ei luba tõusta (kukkus eile ja nüüd koljus mõra) siis lööb jala ja kätega vastu maad vihast ja proovib nii kaua kuni õnnestub (muidugi suure kisa saatel). nüüd ei teagi kas selline käitumine ok või pean tõesti mees kuulama ja kiiremas korras asjatundjaga konsulteerima (aga kellega, kas nii noored käivad lastepsühholoogide juures?)
Teie kirja lugedes saan aru, et kirjeldatud lapse käitumine paneb muretsema.
Kohe alguseks võin öelda, et Teie laps on jõudnud uuele arengu astmele, mis väljendubki Teie poolt kirjeldatud käitumises. Tasapisi hakkab kujunema lapse enda "mina", mis vahel väljendub protestis, karjumises jne.
Kuna 8 kuune laps ei suuda ennast sõnadega väljendada, tuleb tal seda teha mitteverbaalselt või karjudes. Koos lapse arenguga tuleb ka lapsevanemal edasi areneda. Ühest hetkest tuleb lapsevanemana leida uusi nippe, kuidas on mähkmeid kõige lihtsam jalga panna, kuidas süüa anda jne.
Teie kirjast lugesin välja küsimuse, miks laps ei taha enam rahulikult süles istuda? Mida vanemaks laps saab seda rohkem soovib ta liikuda, kuna see on vajalik tema lihaste ja luustiku arenguks. Seega tuleb ka siin vanemana leida uusi lahendusi, kuidas saaks laps rohkem liikuda (parim ja turvalisem koht on põrand).
Kindlasti ei ole tegemist hüperaktiivsusega vaid lapse arengu uue astmega.
Kokkuvõttes on tegemist normaalse lapsega, kes annab Teile oma käitumisega märku mis talle meeldib ja mis mitte. Lapse arengust on kõige parem rääkida perearstiga, keda ilmselt külastate iga kuu. Samuti on raamatupoodides erinevaid raamatuid, mis kirjeldavad lapse arengu astmeid ja käitumist, mis sellega kaasneb.