Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: Uneprobleemid

Liis Kuiva
Külaline
Postitatud 18.12.2010 kell 12:14
Kas keegi oskab aidata? Minu 4 kuune beebi ei maga üldse! Iga 5 minuti tagant on ta öösiti üleval ja sipleb ja jaurab. Maha saab rahustada ainult pudeliga. Rinda ta ei võta niiet ongi pudeli toidul. Viimasel ajal aga sööb ta päeval vähe ja öösel ainult kugistab. Tavaliselt lähebki öösel suurem kogus piima ja teed kui päeval, arst aga ütles, et tema vanune beebi peaks juba terve öö magama või siis ühe korra ärkama ja sööma ning siis edasi magama. Mida teha? Kuidas ta korralikult magama saada? Päeval magab ta ka kokku maksimum 3 tundi ja sööb varasema 170 asemel 100-120. Hakkasin talle eilsest ka HIPPi lisasööki andma, lootes et see kõhtu täidaks. Ei tea mida temaga teha. Magaks ta kasvõi 3-4 tundi järjest öösel oleks pisut kergem aga ta on kogu aeg üleval ja teda vaadates ei ole väsimuse märkigi. Palun abi!
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 18.12.2010 kell 19:48
Beebide unerežiim võibki olla väga erinev, oluline on teie positiivne suhtumine ja rahu. Vahel juhtub, et beebid ajavad segamini öö ja päeva, samal moel võib ette tulla, et sassi lähevad söömisharjumused. On vaja kannatlikkust ja järjekindlust, et saada tagasi normaalne rütm, et laps päeval sööks ja öösel magaks.
Esimesena hakake harjutama öise söömise vähendamist. Tõepoolest, nagu arstki teile ütles: 4-kuune beebi ei vaja enam öist söötmist. Enamasti on öise magamatuse põhjus miski muu, mitte tühi kõht. Öösel söötke korra ja ülejäänud kordadel, kui laps ärkab ja tõesti ei uinu, andke talle vett.
Mis juhtub, kui te lapse ärkamisele liiaselt ei reageeri - ehk jääb ta siiski üsna varsti magama? Mis juhtub, kui te ei anna öösel süüa? Üldiselt on nii, et kõik harjumused, mis lapsel on, on ikka tema vanemate kujundatud. Niisiis on võimalik neid ka muuta, selleks on vaja kannatlikkust, pikka meelt.
Püüdke leida mõjutajaid, mis soodustavad uinumist. Ehk on see rahulik vaikne muusika, ehk on see kiigutamine, silitamine, rahulik rääkimine, laulmine... Ehk on asi teisti, kui lapse kõrval on öösel isa või vanaema? Kasutage oma loomingulisust, et last aidata.
Oluline on jälgida, mis toimub lapsega päeval. Kindlad ärkveloleku ja uneajad, jalutuskäigud värskes õhus, tegelused ärkvelolekuajal, kõikide lapsega tehtavate tegevuste saatmine sõnadega, armastav kontakt emaga, piisav koosolemise aeg emaga - kõik see mõjutab lapse und ja meeleolu, seega ka arengut. Ka teie meeleolu, sisemised hoiakud on tähtsad. Kui olete ärev, väsinud ja pahur, on seda lapski.
Ümberharjutamine ei lähe ruttu, võtke selleks aega umbes sama palju, kui läks selle harjumuse tekkimiseks. Kui olukord siiski vaatamata pingutustele kestma jääb, võiksite igaks juhuks konsulteerida lasteneuroloogiga.

2 lugejat arvavad, et see vastus oli abistav.

1 lugeja arvab, et see vastus ei olnud abistav.

Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (6)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!