Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: aktiivsus- ja tähelepanuhäiretega laps

kristel
Külaline
Postitatud 24.10.2005 kell 22:54
Mu 2a ja 3 kuune poeg on väga rahutu, mille tulemusel olen hakanud uurima just aktiivsus- ja tähelepanuhäiretega linke. Nimelt ei kuula ta absoluutselt sõna, ei püsi paigal, on tujukas, peksab asju nt. vastu lauda, lihtsalt teeb kõike, et saaks end välja elada. Õues olles jookseb ummisjalu ringi, kaob ära, ei püsi paigal, ei vaata ette, kukub jne. Olen vähe uurinud antud olukorra kohta materjale, kuid ehk leidub keegi, kes oskab kogemusi jagada?
Marge Vainre
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 25.10.2005 kell 09:23
Kui on tegemist aktiivsus- ja tähelepanuhäirega (ATH) lapsega, siis on see tema eripära ja see kujuneb välja paljude erinevate tegurite koosmõju tulemusena (sünnitrauma, pärilikkus, keskkond). Käitumisprobleemide kujunemine sellest tulenevalt oleneb sellest, kuidas suudavad täiskasvanud tema eripäraga toime tulla. Peamine on sellise lapse elu korraldada kindlas rütmis ja tagada rahulik keskkond. Lugemiseks sobib näiteks M.Roomelti jt. „Hüperaktiivne laps”, 2003.
Kirjelduse põhjal on siiski liialt ennatlik väita, et Teie laps on ATH-ga. Tujukuse, püsimatuse, asjade peksmise taga võivad olla ka muud põhjused.
Kuigi 2-aastase laps on muutunud iseseisvaks, nõuab ta vanematelt aktiivselt tähelepanu ja huvi. Sel perioodil on võimatu ületähtsustada emotsionaalset sidet ja lähedust vanematega. Ta ootab, et kõige lähedasem inimene jagaks tema elamusi. Kõige määravam heaoluks on olla armastatud, kiidetud ja tähele pandud. Kõige raskemini talutav selles vanuses on hirm mahajäetuse ees. Väikelapses hirmu väljenduseks võib olla ka tujukus, rahutus, agressiivsus jne.
Seega, murelik Kristel, on oluline läbi mõelda, mis on võiks ohustada Teie lapse rahulikku, turvalist ja kindlalt kulgevat igapäevaelu.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (6)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!