Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: sõimekas märatseb kodus :-(

tuluke
Külaline
Postitatud 26.08.2006 kell 00:00
Poiss saab meil septembris kaks ja käib nüüd teist nädalat sõimes...esimene nädal käis õde temaga kaasas, oli poole päevani jne. Ühesõnaga, proovisime sujuvalt uue korraga harjutada. Kasvataja kiidab, et tubli poiss ja kohaneb pealtnäha hästi, ent koju jõudes laps päris võimatu. Ei nuta ega virise, kuid MEELETULT hüperaktiivne: närib katki viltpliiatsid, hüppab toolidel, lööb pead vastu voodit (ise nutma ei hakkagi, pigem vastupidi), täna hakkas mind hammustama ja näpistama, ise naerab.
Samuti ei suuda õhtul uinuda, kuigi kurdab ise väsimust. Arvan, et selline käitumise muutus on lasteaiastumise tulemus...
Mis te arvate, kuna tal siiski on hüperaktiivseid jooni, kas lasteaed võib neid temas kinnistada või on selline käitumine mööduv nähtus?
Kadri Järv-Mändoja
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 29.08.2006 kell 17:59
Tere!
Nii pisikesel põnnil on kõik muutused ikka suured muutused ja nendega kohanemine väsitab. On tore, et ta saab lastesõimes endaga hakkama, kuid koju jõudes on väsimus nii suur, et üliaktiivsus on üsnaloomulik reaktsioon. Selles vanuses ei saa rääkida hüperaktiivsusest kui häirest. On loomulik, et isegi vanemad lapsed väsides muutuvad rahutuks , jooksevad, pillavad asju, löövad ennas jne.

Nõustun igati ex kukkligaSmile Oleks tore, kui saaksite koos lapsega peale sõimest tulekut veidi vaikselt pikutada või niisama teda süles hoida. Kui lapsel on mõni unemuusikaga või -jutuga plaat, siis võiks sellegi mängima panna. Hea oleks, kui telekas ja muud müraallikad oleks muidu kinni või saaksite olla neist eemal. Lasteaias on palju lärmi ja see väsitab väga. Vaikus kodus aitab jõul kiiremini taastuda.

Uinumisraskused võivad tõesti tulla lasteaiast. Võib proovida veidi varasemat magamaminekut. Jällegi - unejutud ja laulud, silitamised, kaissu võtmised, hämar tuba jne aitavad rahunemisele kaasa.

Veel ei maksa karta, et lapsel hakkavad hüperaktiivsed jooned kuidagi kinnistuma. Pigem on see märk väsimusest ja last tuleb aidata ja õpetada puhkama ning pingetest vabanema.

Jõudu soovides,
Kadri Järv
Gordoni perekooli koolitaja


Postitus muudetud Kadri Järv poolt.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (4)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!