Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: Kaalu seisak

Triin
Külaline
Postitatud 26.12.2014 kell 13:38
Tere,
kas on võimalik, et kuu vanusel rinnapiima lapsel tekkib kaalu seisak ?
Nimelt on ta juba päris mitu päeva hommikuti ühes kaalu numbris 4330kg.
Sööb igakord tissi otsas kuskil 10 - 15 min vahedega 2,5 - 3h, kakab ja pissib ilusti.
Eile õhtul ( 25.12 ) kaaludes oli lapse kaal 4360 kg , kuid hommikuks oli kaal endiselt 4330 kg.
Öösel sõi laps kella 23, 01, poole 5 ja siis alls hommikul kella poole 9 ajal..
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 26.12.2014 kell 14:35
Värske emana tunnete muret, kas teie beebi saab ikka piisavalt toitu, kuna juba mitmendat päeva ei ole vastsündinu kaaluiive tõusnud, ning kahtlustate kaaluseisakut.

Imetamisnõustajad toovad esile, et kuni 6. elunädalani toodavad naise rinnad nn üleminekupiima, mille kogused võivad varieeruda, kord on piima palju, kord vähe, (rinnad võivad tunduda liiga pehmed või liiga kõvad). Sama protsess võib toimuda praegu ka teie imetamisega kohanevas organismis,- võimalik, et hetkel on piima veidi vähem. Ema organism alles õpib ja harjub uue olukorraga, mistõttu on väga oluline toita lapse märguannete järgi, et rinnad “õpiksid” piima tootma täpselt vastavalt lapse vajadusele. Täis- ehk pärispiim tuleb rinda alles alates 6. nädalast pärast sünnitust.

Mõned soovitused veel Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühingu (vaadake: http://www.siet.ee/index.php/noustajad) nõustajatelt: andke lapsele rinda alati kui ta seda küsib ning lubage tal rinnal olla nii kaua kui ta seda soovib. Kui nii toimida, siis võib olla kindel, et kõik sujub – emal jätkub piima, laps reguleerib ise oma söömisgraafikut, ning ta kosub kenasti.
Last võib toita lausa iga tunni järel. Rinnapiim on nii kergesti seeditav ning peaaegu täielikult seedetraktist imenduv, mistõttu ei ole imikule ohtu ka sellest kui ta lausa 24 tundi järjest imeb (nagu mõned vastsündinud ka teevad).
On veel üks kindel reegel: mida sagedamini imetada, seda rohkem piima tekib. Niimoodi ei ole ka ohtu, et piim ära võiks kaduda. Eriti hästi aitab piima tekkele kaasa öine imetamine.

Mida teie beebi vajab, on puhanud ja rahulik emme. Kohanemine emarolliga võtab samuti oma aja, - lisaks toimuvad ju naises kehalised, hormonaalsed ja emotsionaalsed muutused. Et selle kõigega toime tulla, vajate oma partneri igakülgset toetust ja miks mitte ka teiste oluliste ja lähedaste inimeste tuge just igapäevaste kodutoimetuste osas. Keskenduge iseenda vajaduste katmisele- piisav uni, puhkehetked, positiivsed emotsioonid, toit. Siis jaksate pingevabamalt oma pisikesele keskenduda, ning see omakorda võib olla praeguse mure lahenduseks.
Loomulikult võite pöörduda konsultatsiooniks ka oma perearsti/lastearsti poole.
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!