Kuidas teha lapsele selgeks, kuidas käituda lemmikloomadega. Meil jänes, koer ja kaks kassi ning saavad lapse käest ikka pidevalt sugeda. Sakutatakse, "patsutatakse", tõstetakse kõrvust-sabast-seljanahast jne. Tagajärjeks see, et meie seltsivast jänkust on saanud pelglik puuriskonutaja - kui välja saab, siis on kiirelt diivani all. Koer näitab juba vaikselt hambaid lapse peale ja kassid kah tujukamad. Ei tahaks loomadest loobuda, sest arvame, et laps peab õppima nendega elama. Laps siis poiss ja peaaegu 2-aastane.
Meil ka 2 jänest. Poiss on nendega koos olnud pm sünnist saadik. Nii kui veidi aru hakkas saama, oli põrandal teki peal, kui jänksid lahti. Siiani on jänesed suured lemmikud. Maal näeb muid loomi ka ja kui uuringud "kas-see-kassi-saba-on-tõesti-küljes-kinni" välja arvata, suudab ta ilusti käituda.
Kui vanalt oma lapsele loomi tutvustasid? Arvan, et abiks on selgitamine, selgitamine ja veel kord selgitamine. Kui laps teeb loomadele liiga, siis eemale viia laps, mitte loomad. Küll ajapikku saavad neist sõbrad
Selline mure, et lapsed ei oska koduloomadega suhelda on kindlasti kõneaineks paljudes peredes. Siin aitab tõesti lapsele selgitamine ja niiöelda info jagamine selle kohta, kuidas loomadega on õigem käituda, mida nendega võib teha ja mida mitte. Ärge unustage toonitamast ka seda, et loomad nagu inimesedki tunnevad valu. Täiskasvanule võib see teadmine tunduda iseenesest mõistetav, kuid lapsele mitte.
Lisaks sellele selgitustööle on väga tähtis ka kuidas teie ise nende loomade eest hoolitsete. Oma tegemistega annate lapsele eeskuju. Just eeskuju on see, mille abil lapsed kõige kiiremini õpivad. Kutsuge laps alati kõrvale, kui te loomale süüa annate, teda puhastate või midagi muud huvitavat loomaga toimetate. Juba üsa pea võite tähele panna, et ka teie laps püüab sarnaseid toiminguid teha.
Eeskuju on nakkav