Kuidas olete lahendanud arvutimängude mängimise oma kodus.
Mu pojad (9 ja 11) elaksid-sööksid-magaksidki vist arvuti taga mängides mänge, millest üks on hullem kui teine. Kui keelan mõne mängu (üks on eriti hull tulistamismäng, verd lendab, KOLE), siis minnakse sõprade poole pärast tunde.
Ning loomulikult on kaklused, kes kui kaua saab arvutis olla ja magamaminekuaega nihutatakse arvuti taga "veel 5 minutit, kohe läheme". Koolitööd tehakse veel kõik ära, kuid seda ka päris suure sõjaga.
Andke nippe - kuidas olukord lahendada
Mul oli sama olukord mõned aastad tagasi. Nüüd on poisid juba vanemad ja arvutit armastavad endiselt, kuid siiski on võimalik nendega rääkides olukordi lahendada. Kui nad olid samas eas, mis sinu pojad, siis ei jäänudki meil muud üle, kui panime arvutile avamiseks salasõna peale. Nii oli vähemalt võimalik kontrollida, kui kaua nad arvutis mängida võivad. Lubasin 1 tund päevas ja enne pidid olema õpitud. Pidevalt kontrollisin ka mängude sisu ja veriseid tapmismänge ei lubanud. Lihtsalt rääkimine meil ei aidanud. Ikka unustati lubadused. Meil õnneks mingit vihavimma ei tekkinud. Poisid said aru ja leppisid olukorraga.
kuidas teie peres lapsevanemad tööl on? kui hästi te kontrollida saate arvutikasutamist?
MInu tuttavatel sama mure, ja põhjus just selles, et ema-isa palju tööl ja lastel on "lapsehoidjat" vaja ja ilusti täidab selle aja arvuti. Emal nüüd jõulupuhkus ja ütles, et alle snüüd näeb, kui palju ta lapsed arvutis on ja mida teevad seal....
Kirjutate justkui ühest murest, kuid sellest paistab päris mitu probleemi:
Teie pojad on arvuti taga liiga kaua; nad mängivad arvutis vägivaldseid mänge; ei lähe õigel ajal magama; söövad arvuti taga; kaklevad omavahel; ka koolitöid teevad nad teie pealekäimisel. Kokkuvõtlikult võib öelda, et teil on poegadega väärtusvastuolud (milliseid mänge võib mängida) ja raskused piiride seadmisega.
Küsite nippe, kuidas toimida. Senistes vastustes toodud praktilised soovitused on kahtlemata kasulikud ja toimivad.
Mõned näpunäited veel.
Esiteks on kasulik endale selgeks teha, kust lähevad Teie piirid, mida ja mille pärast nõuate.Kui kaua peaks poisid magama, et piisaks unevajaduse rahuldamiseks; kui kaua võiks nad teie arvates arvutis olla; millised on arvutikasutamise tingimused, milliseid mänge lubate mängida ja milliseid mitte?
Kui enesel selgus käes, saab poistele mina-sõnumite abil oma seisukohtadest teada anda. Sellele järgneb ilmselt vastuseis, mis vajab ümberlülitumist aktiivsele kuulamisele, misjärel jälle käes aeg oma soove väljendada. Edasi saaks liikuda konkreetsete kokkulepete poole, mis esialgu võiks olla nädalase tähtajaga, siis tuleb uusi teha. Vahepeal, kui kokkuleppeid peetakse, kindlasti väljendada oma heameelt selle üle positiivsete mina- sõnuite abil.
Kõik see saab toimima siis, kui olete oma nõudmistes järjekindlad, kohtlete lapsi seejuures lugupidavalt ja ei kasuta arvutit vahepeal "lapsehoidjana", et poisse lihtsalt silma eest ära või ohutusse kohta saata.
Praktilisi nõuandeid leiate Th. Gordoni raamatust "Tark lapsevanem" ja Jan -Uwe Rogge raamatust "Lapsed küsivad piire, vanemad seavad piire". Ja kõige kasulikum on vajalikke oskusi treenida Gordoni perekoolis koos abikaasaga.
Kannatlikkust ja järjekindlust! Ning esiteks selgust endas!
Ja parooli on vähemalt esialgu sellegipoolest mõistlik kasutada.
meil on olnud sarnane mure, arvuti on ka hetkel probleem, aga see tänu sellele et me ise oleme ennast käest lasknud. kui lastele kehtestada ajapiirang, siis nii hämmastav kui see ka pole, nad tegelikult aktsepteerivad seda suurepäraselt. on olemas ka tehniline võimalus. on olemas programm, millega saab kasutaja arvutiaja ära määrata, kui aega saab otsa, logib arvuti ennast välja, kui aega jääb kasutamata, siis läheb see reservi. ise määrad palju aega su laps arvutis olla saab. ja see toimib suurepäraselt. ja nii kummaline kui see ka pole, probleemid kadusid. kui niisma eg määrata, siis on võimalus sellest mööda hiilida, kui aga arvuti keeldub peale aja otsa saamist käivitumast, siis ei ole midagi teha. nii ongi. neid programme on erinevaid, siin on üks mille ma leidsin. http://www.accorg.com/Watchdog/index.htm, uuel opsüsteemil vista on see ka mingil kujul juba endas olemas, kuidas see töötab, seda ma kahjuks ei tea. watchdog'il on ka tryal versioone, siis saab vaadata kuu aja jooksul kas see toimib ja kuidas. tervitadesja edu soovides