Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: lapsehoid

mammukene
Külaline
Postitatud 22.04.2011 kell 06:14
Minu 1,2a poisil on uus hoidja. Meil on ennegi hoidjaid olnud ning kõik on sujunud probleemideta. Uus hoidja on teises riigis ning suhtleb teises keeles kui emakeeles.
Probleem on minu jaoks see, et tahan, et laps tunneks end turvaliselt.
Kui on magamamineku aeg, siis lasin hoidjal ta tavapäraselt voodisse panna. Laps nuttis ja oli väga endast väljas. Lõpuks panin magama ta ise kuna ei tahtnud lasta lapsel nutta. Hoidja on muidu väga kena ja nad saavad hästi läbi, lihtsalt ajaliselt on möödunud vaid 1 nädal uue hoidjaga.
Kuidas muuta lapse jaoks see uus harjumus võimalikult meeldivaks? Kas peaksin olema ise ka magamamineku juures või peaksin neil laskma olla hoopis kahekesi? Andke nõu palun, kuidas oleks lapsele kõige parem.
Maarika Lember
Psühholoog, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 23.04.2011 kell 10:21
Teie lapsel on uus hoidja ning nad suhtlevad lapse jaoks võõras keeles. See tähendab, et lapse jaoks on kaks uut muutujat korraga. Iga muutusega harjumine võtab aega ning uus hoidja on olemas alles nädal aega. On väga hästi, et laps temaga ärkvelolekul hästi lepib. Hoidjaga uinumine võtab veel lihtsalt pisut aega. Magama jäämine on enamasti lastele selline toiming, kus kõik peab olema harjumuspärane ja turvaline. Järelikult ei ole laps veel päris harjunud ja tema turvatundele on vajalik ema juuresolek. Kui tunnete, et lapsel on uinumiseks väga ema vaja, siis on kõige parem, kui ise tema juurde lähete ja tal uinuda aitate.

Ühtlasi järeldan teie kirjast, et olete ise samal ajal kodus, kui laps on hoidjaga. Lapse jaoks on seal suur vahe, kui ta teab, et ema on ka kodus. Siis ei ole tal vajagi hoidjaga magamaminekul leppida. Kui tunnete, et hoidaja ja poja suhe on juba väga hea (lapsed vajavad harjumiseks erineval hulgal aega), siis võiksite magamamineku ajaks lihtsalt kodust ära minna. Selgitage lapsele miks, kuhu ja kui kauaks lähete (N: kui sa üles ärkad, olen ma jälle kodus) ning minge rahuliku südamega. Usun, et laps ja hoidja saavad kahekesi kenasti hakkama. Võtmetähtsusega on siin teie sisemine olek – te peate lahkuma sisemise kindla teadmisega ja tundega, et nad saavad hakkama ja kõik laabub. Läbi õhu tajub laps teie kindlustunnet ning on ise samuti rahulikum.
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!