Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: Murelikud ööd.

Annika
Külaline
Postitatud 09.10.2005 kell 17:21
TERE.
Minu laps on 1.10a.ja meie magamised on alati andnud soovida.Päeval magab ta umbes tunnikese,vahel harva,kui ma kõrval magan,siis rohkem.Õhtul läheme ilusasti,kull magama,aga öösel ärkame nuttuga.Magame kõrvuti voodites ja seepärast pean ainult utlema kuss,kuss.Või,siis ulatan talle käe ja ta magabki edasi.On muidugi öid,kus ta magab hommikuni.Kuid minu jaoks on neid segavaid öid liiast.Peale kauba tahaks ta tema oma tuppa panna ja mehega lõpuks omavahel olla.Aga kuna ta nii tihti nuttma hakkab,siis hoian teda parem oma voodi lähedal,kui et muutkui teise tuppa joosta.Ei tea kui kaua see veel kestab?
SAialill
Külaline
Postitatud 11.10.2005 kell 08:45
Ka meie tita ei maga öösel hästi. Perearst rahustas mind ja ütles, et osad lapsed ongi rahutumad. Samuti on hambad tulemas ja seetõttu uni katkendlik. Kannatust!
Reena
Külaline
Postitatud 12.10.2005 kell 09:41
Mina harjutasin ka oma pisikest teise tuppa magama. Algus oli raske, eriti minule endale, iga hääle peale jooksin kohale. Eks see harjutamise periood ongi kõige vaevalisem. Kui laps nuttis, siis läksin tema juurde ja kussutasin ta magama ja panin uuesti voodisse ning läksin ise teise tuppa. Paar nädalat tuli seda päris tihedalt teha, kuid siis harjus. Püüdsin ka minut kuni kaks enne oodata, kui tema juurde läksin, vahel ta lihtsalt läbi une natuke tegi häält ja magas rahulikult edasi.
mannapuder ommukul
Külaline
Postitatud 15.10.2005 kell 15:55
pane laps teise tuppa magama siis! kusagil nadalaksese saad toavahet joosta, siis peaks koik ok olema. enda laps sai peaaegu sama vanalt eraldi tuppa pandud.

*harjuta laps ohtul iseseisvalt magama jaama. selleks sea sisse ohturutiin: ohtusook ,vann, unelaul, laps oma voodisse, tuli kustu, uks kinni.

*kannatust tonnide viisi varu omale. kui laps nutma hakkab, hoika labi ukse et uneaeg on. 10 min hiljem mine tuppa ja pane ta pikali, ytle "magama". keera kohe ringi ja mine valja. ara raagi lapsega yldse, ole vaikselt. siis ta teab et oo on magamiseks. iga 10 min tagant mine ja pane laps pikali. ara temaga yldse enam raagi. laps teab siis et oled lahedal ja tuled tagasi.

*oosel kui laps yles arkab, mine pane ta pikali (voi lase mehel seda teha) ja konni kohe uksest valja.

*ara kasuta ootuld. nii pisid ei karda pimedat, kui sa muidugi ise seda talle kartma ei opeta. pimedas toodab keha unehormoone ja laps magab kauem.



loe ka mu teisi vastuseid. kusagil just kirjeldasin seda magamamineku rutiini.

minul igatahes tootas, aga vaga vaga jarjepidev peab olema. praeguseks laps 1a7k ja magab omas toas omas voodis. ja magama laheb roomuga. Smile

*kui laps jaab magama omas voodis ise ja yksi, siis on vahem toenaoline et ta oosel nutma hakkab. kui aga ise lapse uinumise juures, siis arkab yles ja hakkab nutma - kus ema on? algul votab harjumine muidugi natuke aega.

*
mannapuder ommukul
Külaline
Postitatud 15.10.2005 kell 15:56
http://www.sinamina.ee/foorum/viewtopic.php?t=271

seal kirjtuasin tapsemalt
Marge Vainre
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 18.10.2005 kell 14:27
Tere, Annika.
Oled mures oma lapse rahutu une pärast. Kui ta magama läheb meelsasti, siis miski häirib teda sedavõrd, et ta korduvalt ärkab. Igaks juhuks oleks hea oma arstiga nõu pidada (kas on muutusi tervslikus seisundis, milline on tema närvisüsteemi eripära, hammaste tulek jne.) ja jälgida tema päevaseid seisundeid, meeleolu, aktiivsust, söögiisu. Kas päevastes tegevustes, käitumises on olnud ka muutsi. Kui päev kulgeb rõõmsalt, omas rütmis, kindlas ja turvalises keskkonnas, siis on loodud alus ka rahulikuks uneks. Mure põhjuste selgumisele võiks abi olla ka sellest, et mõelda läbi, missuguseid muutusi on olnud pereelus üldse. Väikelapsed on tugevalt mõjutatud näiteks ema eemalviimisest, elukoha vahetusest, muutustest pere koosseisus jne.
Kirjeldasin hulk võimalikke põhjusi, kuid samas võib ju ka olla, et ükski ei ole seotud Sinu lapsega. Kindlasti tuleb aga kasuks rahutu unega lapsele pakkuda rahulikku keskkonda, positiivseid emotsioone ja eakohast päevakava.
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!