Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: Mähkmevabaks

Kadri
Külaline
Postitatud 31.03.2009 kell 08:06
Mitme kuu eest kirjutasin siin ja küsisin nõu, kas on mõtet jätta lapsel öine mähe ära, siiani on see igati edukalt õnnestunud. Vaid siis tuli öine mähe tagasi, kui me Norwalk-viirusega Merimetsa haiglas olime ja sinna jäi ka tema soov potile minna. Sealsed jäise äärega metallpotid ehmatasid ta nii ära, et nüüd keeldub kategooriliselt potil istumast. Kui jaanuari keskpaigaks oli asi nii kaugel, et laps tuli ja küsis lausa häda korral potile(küll ilma sõnadeta, kuid siiski igale inimesele arusaadavalt), siis peale haiglast tulekut, kardab palja pepuga potile minna. Sundinud teda pole ka, kuid minu lootus hakkab vaikselt kustuma, et saab lapse ehk suveks juba mähkuvabaks. Eriti ei tahaks, et peale emapalga lõppu peaks veel iga kuu mitusada krooni mähkmete alla panema, kuna siis on saadav tulu niigi ülipisike.
Siit ka minu küsimus, kas oleks mingi võimalus laps saada mähkmevabaks järele jäänud kolme kuuga? Marlimähkmete kasutamine ei tule kahjuks kõne alla, sest need järgi proovitud ja tulemuseks oli vesivillides pepu.
Mari-Liis Tikerperi
Perekeskus Sina ja Mina
Postitatud 31.03.2009 kell 20:29
Ka endal üle elatud olukord, kus mähkmevaba laps haiguse pärast uuesti mähkmeid vajas. Lootusetuse tunne on kerge tekkima.
Siiski arvan, et kolm kuud võib olla täiesti piisav aeg. Ütlete, et laps kardab palja pepuga potile istuda. Tulid mõned mõtted, millest äkki on abi või äkki saate ise edasi mõelda ja leida just selle, mis teie lapsele paremini sobib.
Näiteks katta poti serv tualettpaberiga. Nii saab lapsele näidata, et pott pole külm.
Oma laste hirmude puhul olen saanud abi nende tunnete peegeldamisest. Umbes nii. Laps ütleb, et tema ei taha või tema kardab. Teie olukorras oleks siis vastav reaktsioon - sa kardad, et poti serv on külm? Sellest edasi saab pakkuda lapsele välja, et mõtlete koos, kuidas parem oleks. Kas siis panna paber serva peale, nagu mainisin või saab kuidagi mänguliselt (aknast paistva päikeselaigu kätte sooja või emme oma kätega poti serva soojendada). Oluline on lihtsalt jõuda selleni, mis last häirib ja mida ta pelgab ja siis tegeledagi põhjusega.
Need on esimesed mõtted, mis pähe tulid. Mõtlen veel, ehk tuleb ideid, mida lisada.
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!