Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: Näpud suus!!!!

Külaline
Külaline
Postitatud 17.09.2005 kell 22:17
Minu pisike 1,4 aasane poja paneb kogu aeg kaks keskmist näppu suhu ja siis hakkab lutisma neid. Nii päeval kui ka öösel. Ma tean, et pöidla imemine pidi hambad valesti kasvama panema. MInd aga huvitab,et kuda mõjutab hambaid kahe keskmise näpu imemine?
Exclamation Ja muidugi veel, kuidas saada lahti näpude imemisest?
iris
Külaline
Postitatud 19.09.2005 kell 15:05
Mina isiklikult arvan et näppude imimemise võõrutamis tehnika peaks kujunema sarnaselt rinna võõrutamisega.
Proovige määrida lahjemat sinepit nendele kahele näpule mis ta suhu pistab ja uskuge mind ta seda siis enam teha ei taha. Ja olge järjekindlad ning mainige lapsele et näpu peal on kas päh või ai ai.
Ene Raudla
Kliiniline lapsepsühholoog, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 21.09.2005 kell 04:46

Tere!
Miks hakkavad väikesed lapsed oma näppu lutsima?
See on lastele üks eneserahustamise viise. Ka väga väikestel lastel võivad olla emotsionaalsel tasandil pinged. Eelkõige võib olla on vajakajäämisi tema mingites vajadustes. Lapse esmased vajadused on täis kõht ja turvaline soe tunne. Sama tähtis on talle ka nn " emotsionaalne toit". Emotsionaalset turvatunnet aitab lapsele luua siiras, empaatiline, armastav suhtlemine ja tegelused. Kui lapse kasvukeskkond on närviline ja täis pingeid, siis tunnetab neid ka laps. Tema ei oska selles olukorras muud ette võtta, kui käepäraste vahenditega endas tasakaalu leida.
Näpu imemine on lapse jaoks rahustav. Kui ta on rahustavat tunnet korra tundnud, siis tahab ta seda ikka ja jälle teha. Nii kujunebki omamoodi rahustav sõltuvus.
Kuidas vabaneda?
Eelkõige jälgida last ümbritsevat emotsionaalset keskkonda. Kas on peresuhetes pingeid, ärevust, hirmukust? Kas on piisavalt armastust ja siirast hoolivust?
Kas lapse areng on tema eale vastav? Kas on mingeid tervise probleeme?
Kui lapse kasvamiseks ja arenemiseks on kõik temale vajalikud tingimused olemas, siis ei peaks nad eneserahustamise viise kasutama.
Seega lapse näpu suust võõrutamist alustada kasvukeskkonna probleemide määratlemisest ja nende lahendamisest.
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!