Minu 1,9 kuune poiss ei taha päeval ja õhtul magama jääda. Kuu aega tagasi jätsime ära luti, siis jäi isegi 3-4 korda nii päeval kui õhtul ilusti magama ja siis hakkas jonn pihta. Olen isegi lutti andnud tagasi, et võibolla on asi selles, aga ta vaatab seda, ei oska midagi ette võtta ja viskab minema järelikult ei ole asi selles. Oleme mehega proovinud väsitada teda nii õues kui toas,ärgata hommikul varem üles,ise olen talle voodi kõrvale diivanile heitnud,rääkida ilusti et pead ikka magama päeval ja öösel,paitanud teda pikalt ja oleme ka jätnud ta lihtsalt voodisse jonnima,mingi aja tagant rahustamas käinud ja kui lahkunud hakkab jälle jonnima kuigi on ise täitsa unine ja väsinud. Tema jääb siis alles magama kui kussutab või auto sõidul.
Ette tänades
Unustasin mõned asjad lisamata.Meil on olemas rituaalid mida me teeme enne magama minekut:potil käimine,pesemine,hambapesu,riietumine,kallistused,öömusi.Aga kui hakkame voodisse panema hoiab ta kaela ümbert nii kõvasti kinni ja lahti ei lase. Nagu kardaks voodit või üksi jäämist.Samuti oleme ka enda juurde võtnud, et jääb siis magama, aga tema hakkab hoopis voodis mässama,kilkama ja naerma. Meist eraldi toas on maganud väiksest peale. Oleme ka jätnud väikse öölambi põlema, et ei oleks väga pime, aga ka see ei ole aidanud. Oleme proovinud igasuguseid variante, aga midagi ei ole aidanud. Koos olen ka temaga peaaegu iga päev, kaks korda nädalas on mul ema juures olnud päeval, et omad asjad ära ajada. Seal jääb ilusti magama päeval, tal on ka seal oma voodi,pole probleemi olnud.Aga kodus ei taha jääda. Palun aidake murelikku ema.
Vabandan, et vastus viibinud. Lootsin, et ehk vastavad ka tavakülastajad, sest oma kogemustest laste magamapaneku juures olen rääkinud mitme teema all juba.
Lapse kehv unnejäämine või uneprobleemid üldse mõjuvad vanematele ka üpris tugevalt. Väsinuna pole ka meil nii palju kannatust ja soovi selgitada, rahustada ning tegeleda.
Ise olen märganud, et kõiksugu uneprobleemid käivad periooditi. Mis lõpuks neist üle aitab saada, ei olegi alati aru saanud.
Selgitamine, selgitamine, järk-järguline eemaldumine, selgitamine, selgitamine ja veel selgitamine. Panna laps voodisse, lubada käia WC-s, tuua midagi, teha midagi, ja kohe tagasi tulla last vaatama. Uute vabandustega ärakäimised. Kui laps suudab vaikselt vanemat oodata, siis kiita, et kui tubli ja suur laps juba. Et emmel on hea toimetada, kui laps juba ise hakkama saab. Aja täiteks võib anda lelu kaissu. Võimalik, et see ajab mingil hetkel sassi unegraafikud, kuid kui laps juba ise uinuda suudab, on neid lihtsam paika loksutada. Äärmuslikumatel kordadel harjutasin oma vanemat poega puuviljatükkidega (ainult päevaune ajal) - et sööb selle ära ja siis keerab silmad seina poole. Alati lubadus jälle last vaatama minna ja nii aega võttis, aga asja sai.
Ma ei tea, milline on teie pere reegel magamamineku aja kohta, kuid vahel aitab ka aja hilisemaks nihutamine - juba poole tunniga väsib laps rohkem ja uinumine võib osutuda kergemaks.