Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: Miks ühiskond mõistab hukka ?

Päikesekiir
Külaline
Postitatud 02.05.2007 kell 10:33
Olen 1a4k lapse ema ja annan lapsele ikka rinda ja ei plaani veel lõpetada- probleem siis selles, et ühiskond mõistab hukka. Isegi minu oma ema räägib et see on juba inetu teistele vaadata.No kuidas saab see olla inetu- ma ei imeta ju keset linna, samuti peavad paljud juba imelikuks kui imetad 7k last.Minu oma tädi küsis lapse 7k sünnipäeval, et kas sa annad ikka veel rinda?
Sooviks teie arvamust? Arstidgi soovitavad anda rinda 2eluaastani?
Mari-Liis Tikerperi
Perekeskus Sina ja Mina
Postitatud 02.05.2007 kell 16:57
Kindlasti on raske olla konfliktis välise surve ja oma sisetundega.

Imetamine on lapse ja ema vaheline kokkulepe. Nii kaua, kui mõlemad pooled sellega rahul on ja seda vajalikuks peavad, on imetamine normaalne.
Ise imetasin esimest last 1a5k. Oleks kauemgi, kuid enda organism oli väsinud ja pealegi tahtsin lubada väikese puhkepausi enne teise lapse ootele jäämist.
Ise kohtasin pigem kiitvaid hinnanguid, tubli emme, vahva, et viitsid jne. Siiski tean, et imetamise lõpetavad naised eri aegadel - kellele on imelik üle 3k, kellel 6k, kellel aastane tissilaps. See annab veel kinnitust, et imetamine on lapse ja ema vaheline isiklik tegevus, mille üle otsustamine ei tohiks olla mitte kellegi teise pädevuses.
Soovitan endale kindlaks jääda ja imetada nii kaua kuni jaksu on. Lisaks tõepoolest - arstid soovitavad imetada ka teisel eluaastal.
Toredat kasvamist Teile!
Kas see vastus oli abistav?
nele
Külaline
Postitatud 14.05.2007 kell 08:30
Tere! Mul on viis last. Kõige noorem 7-kuune. Vanem 19, järgmine 16, siis 9 ja 3. Vanused seepärast, et aru saada, millised seisukohad valitsesid laste imikuksolemise ajal. Lisaks - paljud asjad saavad selgeks läbi kogemuse, tagasi vaadates.
Esimesed kolm last said rinda veidi alla aasta, neljanda ajal oli pikaltimetamisteooria valitsemise aeg, Tema sai ligi kaks aastat.
Nüüd tahaksin rääkida ohtudest. Nimelt - hästi oluline on, et lapsest ei kujuneks piimahoolik, mis on tõenäoline, kui ei hakata lapsele enne 6. kuud lisatoitu andma. Ameeriklaste uurimus on, et see peab toimuma enne kuuendat kuud - uute maitsetega tutvumine jne. Ka meie gastroentroloogid kinnitavad - tohutult on tulnud kõhukinnisuse probleemidega 2-aastaseid. Piimahoolikute oht ongi see, et peale 2-aastaseks saamist nad ei taha midagi eriti süüa. Kui laps ei taha näiteks juurvilja, on tal oht kalduda kõhukinnisusele. Meie neljandal lapsel on suured probleemid. Ma tõeliselt kahetsen, et kuulasin nõuandeid, et enne 6. kuud pole vaja midagi juurde anda. Temast kujunes tõeline piimasõltlane, kelle jaoks teised toidud olid nõmedad.
Allergiate saamise hirmus saame lapsed, kelle söömine peale 2. eluaastat on lausa peavalu.
Meie viies laps on 7- kuune. Otsisin tuttavatelt kõik vanad tabelid, mille järgi söötsin esimesi lapsi ja tema sööb juurvilja ja liha jne.
Me oleme üle parda visanud paljud head nõuanded, mis tõepoolest toimisid. Huvitav on, et samad probleemid on paljudel, kellel praegu väikesed lapsed, kusjuures esimeste lastega seda probleemi ei olnud...

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!