Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: Waldorfkool

Martini ema
Külaline
Postitatud 11.04.2007 kell 21:01
Sügisel vaja kolmas poeg kooli saata. vanemad vennad (10 ja 8 klass ) käivad tavakoolis. On tublid , taibukad -õpetajad kiidavad. tegelikult näen kõrvalt , milline olelusvõitlus , vägivald (mitte ainult õpilaste vaid ka õpetajate poolne) ,õppeprogramm ja nüri sundus neid iga päev saadab.
Nüüd seoses kolmanda poja kooli minekuga sattusin silmitsi võimalusega panna laps hoopis waldorfkooli. Tutvusin lapse võimaliku õpetajaga (mees ,kes saadaks teda 9 aastat- kogu põhikooli) ja kooli põhimõtetega , mis välistavad igasuguse vägivalla ja hoolimatuse kasvava inimese arenguteel.kuuldes lähemalt kogu waldorfpedagoogikast sattusin päris vaimustusse ja tahaks pakkuda lapsele turvalist arenemisvõimalust. Hinges pakitsevad küsimused: Miks on seni waldorfkooli lõpetanute % nii väike? ; kas võib tekkida probleeme sellel põhjal , et meie pere ringis on seni ainult tavakooli kogemused? ; kas võib saada probleemiks kogu ülejäänud pere võhiklikkus religiooni teemadel? ; Kas W-kooli minev laps peaks olema eriliste eeldustega?; millest peaks W-kooli valides lähtuma?; kas on midagi , mida peaksin kindlasti teadma ja arvesse võtma?
Külaline
Külaline
Postitatud 11.04.2007 kell 22:55
1. Miks Eestis on W-koolide lõpetajaid vähe?
Eesti hariduspoliitika ei ole W-koole soosinud(pehmelt öeldes). Teiseks ei soosi W-kooli rahulikku ja loomulikku arengut kogu meie ühiskond, mis on oma olemuselt ju võistlusele, ärategemisele ja enesetõestamisele orienteeritud. "lollidekooli" silti on väga lihtne kleepida olukorras kus tõepoolest W-kooli eesmärk ei olegi treida edukalt riigieksameid sooritavaid poolautomaate, vaid leida igale inimlapsele parim paik selle päikese all. W-kooli eesmärk ei ole toota võimalkult palju ülikoolikandidaate ja läbilööjaid, vaid lihtsalt enda ja eluga rahul olevaid inimesi, kes haaravad maailma palju sügavamalt kui meie pinnapealne massiteadvus seda soosib.

2. Kui suudate veidigi sõveneda W-kooli peamistesse tööpõhimõtetesse ja nendesse ka uskuda, siis probleemi ei ole. Vastuoli võib tekkida, kui suuremad lapsed tahavad väiksemalt nt. hindeid teada ja üllatuvad koolikorralduse üle(nt. peatunnid, tsükliõpe, palju kunstilisi aineid)

3.Ei. Aukartus elu ees - sellest piisab.
4.Erilisi eeldusi vaja ei ole. Samas tuleb ka aru saada, et W-kool ei ole mõeldud erivajadustega laste jaoks. Ning sellest, et W-kool ei ole suuteline üksi kogu meie ühiskonnas leivat üldatmosfääri neutraliseerima. Teie laps on koolis algul 3-4 tundi hiljem 5-6, siis veel rohkem.Ülejäänud aja on ta paraku aga selles keskkonnas, mis just ei soodusta harmoonilist arengut. Küsimus, kumb on mõjusam jääb alati. Seepärast on ka oluline, et vanemad TEADLIKULT sooviksid oma last lisaks koolile toetada, et ei oleks tema jaoks kaks vastandlikku maailma - ideaalne kool ja tegelik elu.

5. Oluline, et oleks usaldus klassiõpetaja vastu, tasuks tuvuda kooliga tervikuna - nt. Tartu W-koolis oli vist 12.04 lahtiste uste päev tulekul

6. Reeglina W-kooli korraldavad oma potensiaalsetele lapsevanematele tutvustavate loengute sarja - tasub osaleda, ja saada vastused oma küsimustele.


4.

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!