Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: 5 kuune beebi ei taha juba 2 kuud järjest magada.

Liina
Külaline
Postitatud 06.12.2006 kell 16:45
Tere
Tahaks nõu küsida natuke targematelt inimestelt ja kel võib-olla minust natuke rohkem kogemusi.Nimelt on meie 5 kuune beebi tegelenud mittemagamisega juba pea 2 kuud. Kuni 3 elukuuni läks laps magama meil ca 21.00-22.00 ajal .Tukkuma jäi rinna otsas ja siis tõstsin ma ta oma voodisse,kuhu ta ka rahulikult jäi.Össel ärkas tavaliselt kella 2 ajal ja siis võtsin ta oma kaissu ja andisn rinda,nii me siis magasime mõlemad hommikuni kuidas kunagu aga tavaliselt kella 8.00 ni.Rinda on alati saanud siis kui tahab ja mingit kindlat reziimi ei ole harjutanud,jäin lootma ,et ta ise aitab reziimiloomisele kaasa. Alates 3,5 kuust on laps aga 100% muutunud. Kui enne said tõstsin ta rinna ostst oma voodisse siis sinna ta ka jäi,mida aga ei saa öelda praeguse kohta.nii kui ta oma voodisse pann on tal krõps silmad lahti ja kisa taevani ja enne rau ei saa kui ta jälle rinna osta panen .Nii võime kembelda öö otsa.Suureks mureks on see ,et laps jääb magama alles 00.00 ajal ja seda ka ainult siis kui olen voodis ja rinda annan,kui olen katsunud ta varem voodisse panna siis magab ta max 30 minuti(kui sedagi) ja on krõps jälle silmad lahti.Meie ööd mööduvad iga tunni aja tagant tissitamisega,kas mitte nii suur laps kaalub: ca alla 9 kg,peaks juba öö mööda suutma saata ilma öise söömiseta? .Päeval magab ta kokku umes 3-3,5 tundi.Sinna sisse jäävad 2 tundi õues magamist ja pool tundi umbes õhtul nii 17.00 -18.00 ajal väike uinak.Kas 3,5 tundi magamist ei ole ,liiga vähe nii väikse lapse kohta?? Hambad tulemas veel ei tundu oleval.Olen proovinud talle ka anda rpa õhtul,et ehk magab öösel paremini ja ei söö nii tihti,kuid nii pea kui laps pudeli on tühjaks söönud ja katsud ta oma voodisse panna on kisa taveani ja nõuab tissi. Ja nii võib ta lõpmatuseni karjuma jääda kuni uuesti tiss suhu pannakse.Ise hõõrub silmi aga vot magama ei jää enne kui tiss suus. Jutt sia nüüd küll väga segane ,aga tahaks natuke nõu saada,et kuidas saada laps varem magama kui 00.00.Mida saaksin ise ära teha ,et tema päeva plaani veic muuta,kas peasin hakkama harjtama teda varem üless tõusma? Praegu tõuseb ta tavaliselt kella 10 ajal.Ja kuidas ometi saada lahti pahast harjumusest ,et laps jääb ainult tissi ostas Magama??.
Mari-Liis Tikerperi
Perekeskus Sina ja Mina
Postitatud 08.12.2006 kell 20:22
Emana kujutan ette, et sellised magamata ööd mõjuvad kehvasti ema närvidele, see mõjub beebile ja see taas omakorda emale. Kokkuvõttes pole rahul mitte keegi.
Küsiksin siinkohal küll: miks lapse tissiotsas magama jäämine halb on.?Eriti kui ta pole veel pooleaastanegi. Emme soojus, turvatunne, imemisvajaduse rahuldamine jms. Kõik see on ju lapsele hea ja kindel.
Lapse kaalust ei sõltu öine söömisvajadus. Alla aastase puhul on öised söömised olenevalt lapsest isegi vajalikud. Kui laps tahab sageli tissile ja eriti öösiti, siis esimene mõte on, et laps tahab piima juurde toota. Öine imetamine aitab piimakoguse suurenemisele kõige paremini kaasa.
Samuti võib viga olla hammaste tulekus - lapse igemed sügelevad ja igemed on valulikud. Ebamugavustunne sunnibki rahulolematust näitama.
Kuidas teie juhtumi puhul hea oleks. Pidage nõu oma perearstiga. Ehk sobiks piimaasendaja andmine ka muul ajal kui ainult õhtuti (seda peab targalt tegema, et laps rinnast ei võõrduks) või äkki sobiks see, kui lapsele hakata vaikselt lisatoitu tutvustama. Selles kõiges oskab täpselt nõustada perearst.
Kui mul pisem poeg (1,5k) rahutu on, siis panen ta päevasel ajal kõhuli magama (öösel ei julge). Olete proovinud? Äkki sobib ka teile.
Kui teile sobib, siis võite vaikselt hakata harjutama varem ärkama - meie pere lapsed lähevad ka hilja magama, kuid meile see sobib, sets oleme mehega mõlemad hommikused magajad ja mugav, kui lapsed 10-11-ni magavad.
Loodan, et saite midagi kasulikku. Pai pisikesele
Mari-Liis
Kas see vastus oli abistav?
Karin
Külaline
Postitatud 03.01.2007 kell 15:12
Minu 5-kuune tütar oli kuni 3 elukuune täpselt samasugune, öösel sõi 1-2 korda. Praegu alates 4 elukuust sööb öösel sagedamini. Õnneks olen harjutanud ta magama jääma iseseisvalt. Peale söömist aitan krooksu välja ja siis panen ta tema voodisse ning räägin rahulikult magama jäämisest ning kui protest lõpeb ja ta jääb rahulikult iseendaga seletama, jätan ta üksi. Kasutame ka lutti, ilma selleta poleks vist võimalik teda üksinda jätta. Öösel söömise järel tõstan lapse tema voodisse tagasi. Lapse magama minek sõltub tõesti hommikusest tõusmisajast. Kui ärkame kell 7-8, siis läheb tita ka kell 8 õhtul ööunele. Päeval magab 2-3 tundi lõunaund ja paar korda lühikesi 1 tunniseid uinakuid.

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!