Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Lapse areng :: öised hüsteeriahood

reet
Külaline
Postitatud 28.11.2006 kell 11:24
TERE! minul järgmine probleem. Nimelt minu 2 a. 11 kuune laps pole kunagi hästi maganud. alguses tahtis öösel juua mahla ja jogurtit, suure nutuhoogudega sain sellest jagu, aga vähemalt kord nädalas või veel sagedamini esinevad öised jonni või hüsteeriahood. Laps magab eraldi toas, siis tuleb röökides minu toa ukse taha- emme, tule siia. Lähme kas kööki või tema tuppa, siis hakkab pihta - ei taha magama, ei taha sind, emme mine oma tuppa, emme mine ära. Sageli sellise hoo ajal ta lööb, pissib püksi, jookseb röökides mööda korterit. Kuna selliseid hoogusid on olnud u. aasta aega, on see tervel perel närvid täiesti segi löönud. Taustainfoks- laps käib lasteaias, kus ta mõne poisiga päris palju kakleb ja samas ei lase endale liiga teha. Aktuaalsed on lasteaias ka kolli ja koletise jututd, seetõttu kardab pimedat ja ei luba öösel tuld kustutada. Hetkel magabki tulega. Samas käin mina ka öösiti tööl kolmel korral kuus, siis vanaemaga kodus, siis esineb ka nutuhoogusid. Ise ka magamata nende hoogude tõttu ja teeb väga närviliseks.
nora
Külaline
Postitatud 28.11.2006 kell 16:00
tere,minul tüdruk 2a.8k ja magab ikka veel meiega ühes toas ja ronib tihti ka suurde voodisse kaissu magama.ma ei taha küll targutama hakata aga proovige laps oma magamistuppa võtta,on endal kergem ja laps rahuneb maha,läheb mõni aeg mööda,probleemid kaovad ja saate teda uuesti eraldi tuppa proovida.sellises vanuses lapsele on emme lähedud kõigest tähtsam.edu teile!
julia
Külaline
Postitatud 28.11.2006 kell 21:04
mul endal on küll veel pisike laps vanuses 9 ja pool kuud, kuid mu vennatütar on samuti 2 a. ja natuke peale. tean, et tema magab ka oma toas, ja alles hiljuti hakati teda selleks harjutama. ma tean, et jääb ta magama nii, et emme on tema kõrval tema voodis, loeb muinasjuttu seni kui laps magama jääb ja siis tuleb ise ära, aga neil põleb alati kusagil kas siis lapse enda toas või kusagil koridoris mingi väike tuli, juhuks kui laps peaks öösel yles ärkama. ja temagi ärkab vahel nuttes üles ja siis on kas laps enda juurde võetud magama või jälle laps rahulikult sülle võetud ja ja temaga koos magama mindud lapse voodisse. ju on teie lapsel turvatunnet vaja. kindlasti mõjutab teda ka päeval lasteaias kogetu. aga jah, nagu soovitas nora, hoidke teda veel natuke enda juures, ehk see aitab. mõni laps lihtsalt pole veel valmis emme issi juurest eraldi magama. pole mõtet ju teda ka julmalt selleks sundida.
edu teile selleks! eks minul seisab see kõik veel eesSmile siis võtan teiega siin ühendust ja küsin kuidas läksSmile olge mõnusad ja kannatlikku meelt!
Marge Vainre
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 01.12.2006 kell 11:17
Märgite oma kirjas, et Teie laps on kogu aega olnud rahutu unega ja juba aasta aega esinevad hüsteeriahood teevad ärevaks ja häiritud on kogu pereelu. Viitate sellele, et lasteaias toimuv võib kaasa aidata tema rahutule unele ja kirjeldatud käitumisele.
Võib tõesti oletada, et teie laps ongi tundlikum ja labiilsema närvisüsteemiga. Sel juhul võib talle olla üsna raske taluda lasteaias käimist, mis tähendab pikka aega emmest ja tuttavast keskkonnast, st kodust eemal olemist ning kui lisada kaklemised ja kollid-koletised, siis ilmselt on tema turvatunne suuresti häiritud ja see põhjustab hirmu. Võimalik, et ta elab läbi endas päeval toimunut ning kes teab, mis toimub tema unenägudes.
See, mida ta kindlasti vajab on kaitstusetunne ja rahulikku, turvalist keskkonda ja kindlat inimest, kes seda talle pakub. Mõnedel lastel on selles vanuses veel väga rakse taluda lasteaias käimist, samuti emast lahusolekut ning ema kodunt eemalviimist (eriti kui see on mitu päeva).
Probleemiga tegelemisel võib olla abiks see, kui jälgite, mille järgselt need hood esinevad, mis on sel perioodil, samal päeval olnud, uurida, mis lasteaias juhtunud jne. Kodus viibides pakkuda nii palju lähedust, kui laps seda vajab, rahustavaid tegevusi, eriti õhtuti, kindlat päevakava jne. Lapsele mõjub rahustavalt ja loob selgust toimuvast, kui aitaksite aktiivse kuulamise kaudu lapsel väljendada, kuidas ta end tunneb, sh lasteaias, mida seal teevad, mis mõjub hirmutavalt, mida vajab jne.
Kui siiski, miski ei aita ja mure jääb alles, siis ilmselt on vajalik põhjalikumalt toimuvat uurida ja abi oleks kindlasti psühholoogist või lastepsühhiaatrist.
Rahulikku pereelu soovides,
Marge Vainre
Kas see vastus oli abistav?
ex kukkel
Külaline
Postitatud 05.12.2006 kell 10:08
Nüüd on meie neiu 3,5 aastane ja magab öösiti päris hästi kuigi loomult on pinnapealse unega. (ise olen sama sugune õrna unega) Kui neiu oli väiksem, oli meil väga suur mure. Magas meil voodis või oma voodis (meie toas, rohkem tube ei ole), aga öösiti ärkas 3-4 korda ülesse istus voodis nuttis hüsteeriliselt, rahustada ei andnud. Äratasime ülesse ja proovisin süles uuesti unne kussutada, mõni kord aitas lonks vett rahustamiseks. Lasteaia laps, aga lasteaias muresid nagu ei olnud, läks sinna rõõmuga. Öeldi: ealine iseärasus, läheb üle.
Võin lohutuseks öelda: läks üle. Neiu ärkab küll öösiti mõni kord küll ülesse ja nõuab emmet, aga saame ilma suurema kärata magama tagasi või vajub juba ise unne tagasi ilma mingi kõrvalise abita.

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!