nimelt tegu siis 4,5a.tüdrukuga,kes tihedalt pissib püksi,jaöösel kolm korda voodisse,perearst ütleb,et see läheb mööda aga nii on olnud see juba 3a.on päevi kus ta ei ole püksi teinud aga voodi öösel märjaks teeb igal öösel,mida küll teha?perearsti juures tehtud proovid on kõik korras olnud.
nõua perearstilt edasi suunamist.
see pole ju normaalne olukord, mida kirjeldad.
ma isegi ei kujuta ette, kellega rääkima peaksite, kuid küsi perearstilt kindlasti! Saad kasvõi teise arsti arvamuse.
Minu praeguseks 13a.pojal oli sama probleem ja käisime erinevatel uuringutel, kuid lõppkokkuvõtteks olime ise siiski kindlad, et kõik oli seotud lapse närvisüsteemiga.. See oli väga pingeline periood meie peres ja eks lapski tunnetas seda. Vahelduva eduga kestis see päris mitu aastat, lõppes kuskil 10a.vanuses.
Minu tütar on samuti 4,5 a. Päeval pole mingit probleemi, kuid öösiti pissis alla. Peaagu iga öö.
Meie käisime uroloogi juures uuringutel. Tehti ultraheli enne vetsus käimist ja siis, kui lapsel vetsus käidud. Selgus, et laps kannatab kaua pissihäda ja kui vetsus käib, siis jätab nö pooleli, st ei tunne pooltäis põit. Ja õhtuti, kui vetsus ära käib on tal tunne, et piss on tehtud, kuid tegelikult on põis pooltäis. Meile soovitati joomisreziimi, 2 tundi enne magamist ei tohi juua anda ja päeval iga 2 tunni tagant vetsus käia. Ja kui laps vetsus käib, et siis ta iga kord veel uuesti mõtleks, et äkki tuleb veel natuke.
Meie oleme üritanud reziimist kinnipidada ja asi näib paranevat...
Enamasti on tõesti sellised mured seotud närvisüsteemi ja pingetega. Kuid tavaliselt tehakse ka uuringud, et välistada muud haigusilkud põhjused. Teie kirjast ei selgu,kas lapsel tehtud vaid analüüsid või ka muid uuringuid. Nii et võiks perearstiga siiski rääkida,küsida, millised võimalused oleks. On ju ka lasteuroloogid. Seni on ikka kahevahel olek. Et mine tea...
Kui haiguslikke põhjusi pole, on joomisreiimist kindlasti kasu.
Pingete põhjusi ei oska kirja järgi öelda. Sagedasemad põhjused on vanemate vahelised pinged, alkoholiprobleemid, nõudlikud ja karistavad vanemad, allasurutud tunded. Aga võivad olla ka hoopis varjatumad, mida esmapilgul ei märkagi. Nende üle võiks arutada koos perenõustajaga.
Kuigi allapissimise mured lahenevad tavaliselt teismeeaks, ei tähenda see seda, et peaksite lihtsalt ootama jääma. Uurige edasi.
4,5 aastane laps ja "juba" 3 aastat allapissimisega mure?See jäi natuke segaseks.
Kui perearsti juures tehtud analüüsid korras võiks siiski pöörduda ka laste uroloogi poole .
Sellise mure korral saab ka arvuti vahendusel nõu küsida - www.kuivaks.ee
Küll soovitan enne nats last vaadata ja hinnata - mitu mähet ööpäevas läheb, kas kõik hommikud on märjad, kas laps on nn.hüperaktiivne ja magab öösel rasket und ja ei teagi, et ema ta potile paneb jne. Mida täpsemalt arstile olukorda peegeldada seda adekvaatsema vastuse saad.
Kahjuks on paljudel juhtudel "süüdi" pärilikkus ja tuleb tõepoolest oodata mil hormoon nimega vasopressiin lõpuks lapse kehas tööle hakkab.
Edu ja kannatust