Mul on 7 aastane poeg ja elukaaslane, kellega olen koos elanud 3 aastat. Alguses oli kõik hästi, aga viimasel aastal on poeg olnud kohutavalt armukade. Me ei saa mehega rääkida ilma, et ta ei hakkaks vahele segama, me ei saa kõrvuti istuda, ilma, et poiss ei hakkaks jonnima ja mossitama ja meile inetusi ütlema. Kui mees on kodus, siis poiss käib mul lihtsalt sabas. Olen rääkinud poisile, et tema on meile kõige tähtsam, aga olukord läheb aina hullemaks. Kui midagi koos teeme, siis lõpeb see sellega, et kõigil on tuju paha.
Olete mures ja häiritud poja pärast, kes näitab välja armukadedust teie elukaaslase suhtes. Teie loomulik soov on, et keegi ei tunneks end kõrvalejäetuna, vaid et kõik oleksid rahul ja õnnelikud ning seda ka kolmekesi koos.
Täiesti võimalik, et teie 7-aastane poeg näeb mehes rivaali ja käitub vastavalt, püüdes luua teile takistusi. Igati oluline on see, mida olete teinud, so andnud talle teada, et hoolite temast.
Taolises olukorras on oluline mitte toita poja fantaasiat, et ta suudab teie elukaaslase eemale tõrjuda. Pingelise olukorra lahendus on see, et laps mõistab, et tema soov - ema ainult tema päralt (koos elada vaid kahekesi), ei täitu. See aga tähendab vältimatult ka solvumist, kuid loodetavasti on see mööduv.
Parim tugi, mida anda lapsele, on anda kindlalt ja veendunult teada, et teile on oluline kogu pere, hea kooselu omavahel ja sinna kuulub ka Teie suhe elukaaslasega. Kui poeg mõistab, et pole mõtet loota, unistada, et tal õnnestub võita rivaal, (tema koht endale saada, teda eemale tõrjuda ja kogu ema tähelepanu ja armastus endale saada), siis võiks tulla olukorrale ka lahendus.
Toredale ja tervele suhtele kõikide pereliikmete vahel annab aluse, kui kõik saavad omavahel läbi ka kahekaupa. Midagi teete Teie koos pojaga, omad tegevused, jutuajamised peaksid olema ka meestel omavahel (nt sportlikud mängud, millegi meisterdamine jne.) loomulikult vanemad peaksid saama oma privaataega kahekesi olemiseks ning kindlasti on vajalikud kolmekesi koos olemised-tegemised.
Tegureid, mis kutsuvad esile poja tõrksust ja rivaalitsemist võib olla teisigi, näiteks lapse suhted, arusaamad, kujutlused seoses pärisisaga. Kas ja mida ta teab oma isast? Võimalik, et tal on kujunenud omada arusaamad, kerkinud üles küsimusi, millele ootab vastuseid.
Usun, et nendest kõikidest lapsele väga tähtsatest asjadest saate kindlasti omavahel rääkida. Täiesti omal kohal on kinnitada, et poeg ja tema heaolu on teile tähtis ja te soovite talle jääda alati hoolivaks emaks ning väljendada ka avatult ja siiralt oma tundeid elukaaslase suhtes (ning see on teistmoodi suhe - mehe ja naise armastus) ning millisena soovite näha oma pereelu.
Mõnusaid koosolemisi teile kõigile!