Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Tööelu :: käsunduseping ja dekreet

L.
Külaline
Postitatud 15.05.2015 kell 09:34
Olen u. aasta aega töötand käsunduslepingu alusel. Nüüd selgus, et olen lapseootel. Naistearst soovitas mul tööandjaga ikkagi tööleping sõlmida. Tööandja keerutab ja väidab, et ei saa minuga töölepingut sõlmida, kuna maksaks siis niiöelda peale ja dekreeti ju arvutatakse eelmise aasta sots. maksude järgi. Ütles, et ma muretsema ei peaks, et kui arst kinnitab minu rasedust, siis läbi haigekassa ma ravikindlustuse ikkagi saaksin. Kuid kuidas on lood seljuhul dekreeti jäämisega? Seda ma siis teha ju ei saaks? Seega ei saa ka dekreedirahasid? Ma juba püüdsin tööandjale selgeks teha, et dekreedirahad on olulised isegi kui need on miinimumi alusel. Ta lubas raamatupidajalt uurida, kuid oskate teie mulle sellise jutuajamise peale nõu anda? Kas ikkagi peaksin nõudma tööandjalt töölepingut?
Annika Roosa
Perekeskus Sina ja Mina
Postitatud 18.05.2015 kell 13:07
Perekeskus Sina ja Mina spetsialistid pakuvad nõu peresuhete ja lastekasvatusega psühholoogilistes küsimustes (kunagi vastasime ka juriidlistele teemadele kuid hetkel meil seda võimalust ei ole).
Antud teemal saab nõu küsida perekool.ee "Küsi nõu" rubriigi kaudu. Teine võimalus on ka veel helistada Sotsiaalkindlustusameti infotelefonile: 16106.
Soovin ilusat ootusaega hoolimata keerukatest töösuhtetest!
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!