Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Tööelu :: Töökoha säilimine

Anu
Külaline
Postitatud 12.08.2014 kell 19:11
Kui kaua on tööandja kohustatud tagama mulle töökoha. Olin esimese lapsega lapsehoolduspuhkusel 2,7 kuud, siis sündis teine laps. Nüüd on teine laps 2 aastane, kas tööandja on kohustatud mulle säilitama töökoha ja kui palju pean etteteatama oma soovist minna tööle
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 13.08.2014 kell 22:08
Lapsega peaks saama rahulikult kodus olla kuni lapse 3aastaseks saamiseni, ja lapsehoolduspuhkuse katkestamisest peaks ette teatama 14 kalendripäeva ette. See on kirjas seaduses, ja seadused on kõik internetis olemas, saate ka ise vaadata. Samuti on näiteks Tööinspektsiooni kodulehel materjali, mille teadmine tuleb kasuks.
Ent kõikide suhete puhul - ja töösuhted kuuluvad nende hulka - võiks lähtuda põhimõttest, et otsene kontakt on reeglina kõige parem. Oleneb selle firma töökultuurist, kus te ametis olite, kas räägite otsese ülemuse, personalijuhi või veel kellegi teisega. Kui saate kokkuleppele kohtumise osas, siis saate enne läbi mõelda, millest täpsemalt rääkida ja mida küsida, mille pärast ehk muretsete jne. Ka tööandja-pool saab siis kohe rääkida oma seisukohtadest ja nii on suurem tõenäosus, et sünnivad mõlemale poolele sobilikud kokkulepped ning nii on suhe paremini hoitud.
Vaidluse korral saate konsulteerida ka juristidega, Juristide Liidu kodulehelt leiate viite ka tasuta abi kohta.

1 lugeja arvab, et see vastus oli abistav.

Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!