Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Tööelu :: tööga kaasnev laastav ärevus

neiu 21
Külaline
Postitatud 09.05.2013 kell 18:56
Iga hommik ärkan mõttega,et PEAN tööle minema, aga ma üldse ei taha minna. Süda hakkab kiiresti pekslema, iiveldab ja ajab sees keerama. Tööle kohale jõudes on veel hullem hirm, käed hakkavad värisema ja ülekere hakkan nö vappuma.Iga natukese aja tagant vaatan kella ja loetlen minuteid ja tunde tööpäeva lõpuni,et kui kaua pean seal veel olema. On tugev hirm js ärevus.Kuu aja joksul paar 3,4 korda pärasr tööpäeva,kas kohe uksest väljudes või siis kodus nutan ja tunnen,et ei taha ENAM IIAL minna SINNA.

Kui on vaba päev,kulub see seele, et mõtlen,et homme peab jälle tööle minema.Öösiti ei
saa seetõttu und. Tekib masendus. See on nii vastuolulone minu jaoks.
Diagnoositud on juba ammu ka ärevus-ja paanikahäired.
Olen ametilt klienditeenindaja kassas. Olen ametis olnud aasta jagu. Ometi tunnnen,et enesetunne ja tervis on ,läinud järjest kehvema,st ärevus hulganisti suurenenud. Ära ka rulla ei saa,kuna pole leid ud uut ja kui leiaksingi on tsvaliselt igale poole vaja kohe,aga ei saa sealt ju päevapealt ära. Samas töesti enam ei suuda ,jataha seal olla.iga päev on minu jaoks raske,kurnac igstepidi.. Olen õhtul suurtes peavaludes ja annab järgmine päevgi tunda.

Haiguslehte perearst ei anna, ütleb,et siis läheb hullemaks,et vaja võtta AD ,aga mina ei taha. Tean,et suudsn ka ilma hakkama saada,aga see töö ei soodusta just seda.


Kuidas leida lahendusr? Haig
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 11.05.2013 kell 11:36
Teie poolt kirjeldatud tunded, mõtted ning kehalised reaktsioonid viitavad selgelt tööalasele läbipõlemisele.
Läbipõlemine on tööstressist tingitud kehaline, emotsionaalne ja vaimne kurnatus. See on tööst ja tööalasest suhtlemisest tuleneva kroonilise emotsionaalse surve tagajärg. Nimetatakse ka „kurnatussündroomiks” ja „ajustressiks”.
Läbipõlemine ehk burn out on iseloomulik inimestele, kelle negatiivsed pinged on seotud intensiivse inimestevahelise suhtlemisega. See on psühhofüüsiline väsimusseisund, mille ilminguteks/tunnusteks on: pidev väsimustunne, ükskõiksus, masendus, töövõime vähenemine, ebaefektiivsuse tunne, negatiivsus ja küünilisus, jms.
Läbipõlemine tekib olukorras, kus ambitsioonid ja tegelikkus ei kattu. Samuti tekib läbipõlemine, kui inimene tajub kontrollitunde, iseseisvuse ja otsustamisvõimaluste puudumist töökohal; kui töö on rutiinne ja tekitab tülpimust ja eeldab passiivsust. Samuti mõjutavad läbipõlemist organisatsioonilised põhjused: organisatsioonide kahandamine (downsizing), tehno- ja infostress ning suur töökoormus/vastutus. Samuti individuaalsed ja sotsiaalsed aspektid.
Mida teha? Siinkirjutaja ei nõustu teie perearsti arvamusega- te vajate kiirelt aja maha võtmist. Haigusleht ja isegi pikemaks kui kaks nädalat on teie tervise taastamiseks hädavajalik! Julgustan teid kindlasti võtma arsti poolt kirjutatud antidepressante (ja vähemalt kuus kuud!, alles siis on nende mõju kindel ja pikaajaline). Ajukeemia korrastamiseks on nad hädavajalikud! Aga- ainult tablettidest teie tervenemisel ei piisa. Kuna teil on diagnoositud ärevus- ja paanikahäired, tuleks teil kiiremas korras pöörduda psühhoteraapiasse. Parimaid tulemusi annab teie hädade puhul kognitiiv-käitumuslik teraapia (vaadake: www.sensus.ee). Medikamendid pluss teraapia pluss karjäärinõustamine (kui tunnete end juba tugevamana) võiks olla siinkirjutaja arvates teie jaoks parim teekond oma vaimse tervise taastamisel. Soovin teile selleks jõudu ja meelekindlust!
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!