Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Tööelu :: kas on mõtet ära tulla töölt kui soovin jääda rasedaks

hellu
Külaline
Postitatud 11.10.2010 kell 23:00
Nimelt töö pingeline ja osalise ajaga. Kui kuu keskmine sissetulek on 4000.-, siis kui tuleksin töölt ära, kuidas selle emapalaga jääb. Saab seda alammäära mis on ka ligi 4000.-....erilist mõtet ei ole ju siis töötada, et emapalk suurem oleks kuna nii võit teisiti ei saaks rohkem kui alammäära.
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 12.10.2010 kell 21:53
Vastan teie kirjale, olles eelnevalt konsulteerinud juristiga.
Vanemapalka makstakse ka mittetöötavale vanemale, sel juhul miinimummääras, 2010.aastal on see 4350 krooni. Arvata võib, et selle suurusjärk ei muutu ka järgnevatel aastatel. Töötamisest sõltub vaid nn dekreetraha ja juhul, kui te ei tööta, siis te seda ka ei saa. Kui töötav lapsevanem saab dekreeti jäädes mõnda aega dekreetraha, siis pärast dekreedi (rasedus- ja sünnituspuhkus) lõppu hakatakse talle maksma vanemahüvitist. Mittetöötavale vanemale hakatakse vanemahüvitist maksma alates lapse sünnist.
Vanemahüvitise määramisel arvestatakse lapse sünnile eelnenud 12 kuu teenitud tasu. Niisiis, ükskõik, millal te ka ei sünnitaks, kui palk on nii madal, siis rahaliselt te ei kaotaks, sest miinimummäär emapalka on igal juhul tagatud. Kui te arvate, et tulete palgarahata toime kuni lapse sünnini, siis miks ka mitte kohe tööst loobuda. Kuid arvestama peaksite, et laps ei pruugi kohe tahtmise peale tulla, sest rasestumine võib võtta eeldatust kauem aega.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (4)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!