Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Tööelu :: Passiiv-agressiivne ülemus

Katrin
Külaline
Postitatud 14.04.2010 kell 10:42
Mida peale hakata passiiv-agressivsete käitumismustritega ülemusega?

Selline küsimus ongi. Tegemist on noore naisterahvaga. Tal on kombeks igati vältida konflikte, isegi kui situatsioon nõuaks kehtestamist (nt äripartneritega suhtlemisel jne). Minuga suhtlemisel kasutab ta selliseid taktikaid, nagu vihjamine, pidevalt oma raske töise olukorra üle kurtmine (kuid peaaegu kunagi ei palu otse abi). Kui talt küsida siiralt tema olukorra, enesetunde või käekäigu kohta, siis isegi kui on silmnähtav, et ta tunneb ennast halvasti, ütleb ta virila naeratuse saatel, et saab hakkama.

Lisaks sellele võtab ta tihtipeale minu tehtud töö eest n-ö au endale (nt suurematel koosolekutel). Seejuures ei ole need olukorrad nii mustvalged, et tunnen, et mul oleks nii tugevat argumenti, et end kehtestada. Ühelt poolt ongi see tema roll, kanda ette meie edusammudest jne (meid on ettevõttes vaid paar inimest), teisalt on tema kõnelemisviis ja vihjed ning see, kuidas ta seda esitab, selline, mis mind häirib. Kui ta räägib praktilistest saavutustest, kasutab ta kõneviisi, mis viitab, et tegu on TEMA saavutustega. Kui juttu tuleb minust, siis kuulen ma sõna "tubli" tihti, aga samas on see kontekstis selline, et mõjub patroniseerivalt ja isegi alandavalt. Ma ei taha olla kutsikas, kellele pead patsutatakse ja öeldakse, et ta on "tubli". (Fui, kui vastik sõna)

Vahel ma ei saagi aru, kas ta on oma (ka muus osas) manipuleerivast käitumisest teadlik ja mängibki mõnuga ning eesmärgipäraselt oma mänge, või ei oska ta tõesti oma emotsioonide ja ülesannete ja kõige muuga toime tulla ning need käitumisviisid lihtsalt tulevadki sellest, et see on tema viis asjadega hakkama saada ja ta teisiti ei oska.

Igasuguseid nüansse on muidugi veel miljon, aga see on asja üks külg.

Olen loomulikult üritanud olukordades, kus võimalik, ennast kehtestada ning võimalusel lihtsalt tema käitumist ignoreerida, et mitte - khmm - toita tema entusiasmi niiviisi käituda. Kuid tunnen, et see olukord rusub mind ning tekib aina rohkem allasurutud rahulolematust ja ärritumist.

Kas oskate soovitada, kuidas olukorda lahendada või ennast paremini tunda?
Mari-Liis Tikerperi
Perekeskus Sina ja Mina
Postitatud 14.04.2010 kell 12:47
Viimane vastus on Perekeskus Sina ja Mina koolitaja Maarika Lemberi kirjutatud
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (3)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!