Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Tööelu :: Leiba veel on, aga hirm tapab

jänes
Külaline
Postitatud 13.04.2010 kell 16:07
Tere! Vaesuse hirm on hakanud närvidele käima. Palka on vähendatud ja ähvardatakse vähendada veel. Miski pole kindel. Kodulaen on seljas; kui peaksin tööta jääma, siis olen kõigest ilma. Hirm hakkab juba tervisele ja töövõimele. Kindlustunnet oleks vaja, kust seda leida?
Kadri Järv-Mändoja
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 13.04.2010 kell 16:42
Tere!
Hirm selles olukorras on loomulik, kuid kahjuks muutub see pikapeale halvavaks ning mõjub tervisele.

Hirmu juured on tavaliselt teadmatuses ja ebamäärauses. Antud juhul võib hirmu veidigi leevendada, kui viia ennast kurssi, mida teha kõige hullema asjade käigu korral - ehk siis töökaotuse puhul. Põhjalikult võiks uurida Töötukassa poolt pakutavat (www.tootukassa.ee). Samuti tuleb teada, et jänni jäämise korral tuleb kohe pöörduda panka, kes laenu on andnud ning asjade seisust rääkida.

Kui siiani pole Te seda teinud, siis nüüd tasuks asuda oma tulusid ja kulusid kirja panema ja iga kuu lõpus üle vaatama. Näiteid ja kasulikku infot saab siit: http://www.minuraha.ee/11233

Miks mitte ka hoida silma peal töökuulutustel ja proovida aega ajalt kuhugi kandideerida. Samuti võib ju ka oma CV üles panna. "Uksed" tuleb ju lahti hoida, et võimalused saaksid Teie juurde tulla.

Veel üks huvitav link, kust võib leida mitmeid juhiseid tegutsemiseks: http://www.tugi.ee/projektist/

Väga tähtis on uni. Ilmselt ei ole hetkel ka selles valdkonnas kõige parem seis. Mõlege, mis on Teid rahustavad ja mitte suurt raha nõudvad tegevused. On see näiteks sport? Raamatud? Kui miski hetkel ei meenu, siis mõlge aegade peale, mis olid enne neid ärevaid aegu. Ehk meenub sealt mõni tegevus.

Lähedastele mure jagamine on samuti oluline. Näiteks elukaaslasele või abikaasale, mõnele väga heale sõbrale. Rääkimine võtab ärevust maha ja siis on võimalik edasi tegutseda.

Võib olla on Teile abiks ka, kui vaatate siin foorumis rubriiki "Tööotsijate tugigruppide ja foorumite info". Ka sealt võib leida sobivaid nippe.

Jõudu Teile!
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!