Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Tööelu :: Kas tööandja suhtes oleks õiglane ?

Raul
Külaline
Postitatud 13.04.2010 kell 14:10
Tere,
kas tööandja suhtes oleks õiglane kandideerida ja vastu võtta ametikoht, kuhu nad otsivad püsivat inimest, kui tean, et see ei ole päris see mida ma otsin ?

Olen olukorras kus mulle pakuti tööd aga võtsin mõtlemisaega neile vastamiseks. Mind kummitavad eetilised probleemid- nemad otsivad pikaajalist töösuhet, minul on raha vaja aga nende palk mind ei rahulda ja ma otsiksin uut tööd nagunii edasi selle töökoha kõrvalt, viimaks kunagi ikka leiaksin midagi ja nemad peaksid uuesti hakkama inimest otsima.

Kas ma peaksin olema nende suhtes aus ja ütlema, et ma ei saa nende poolt töökohta vastu võtta kuna see ei vasta mu nõudmistele (kuigi mul on vaid 500.- raha) ja ma ei taha neid ninapidi vedada, või võtma ametikoha julmalt vastu ja sama julmalt sealt kunagi ära minema ?
Marge Vainre
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 13.04.2010 kell 16:32

Olete üsna raske valiku ees – kas olla aus ja lojaalne tööandja suhtes või lähtuda hetkel enda jaoks olulisimast ja päästa end majanduslikust madalseisust. Mõlemad on ju tähtsad argumendid. Küllap on Teil põhjust arvata, et tööanda eeldab töötajat, kes jääb pikaks ajaks ja pühendub. See on ju igatahes loomulik ja mõistlik ootus. Samas ei saa ükski tööandja seda igalt tööandjalt eeldada ega nõuda, et ta jääb samale kohale ja sama palgaga rahule aastateks. Pikaajaline suhe eeldab vastastikku huvi ja panustamist, mille hulka käib ka sobivate töötingimuste loomine ja motiveerimine, arenguvõimaluste nägemine.
Ausus ja eetilisus on väga tänuväärsed omadused ja usun, et seda hindab ja tunnustab ka tööandja. Võimalik, et siin on veel läbirääkimisteks ruumi. Teie kirjast selgub, et peamine, miks otsiksite edasi töökohta on palk. Võib ju olla, et ka tööandaja mõtteviis on selline, et alustab väiksemate palganurmbritega, et oleks kasvuruumi. Läbirääkimise koht võibki see olla, et kui tööandja on Teie töötulemustega rahul, siis võiks ta avada omalt poolt seda, kuidas ta Teid edaspidi motiveeriks pikaajaliseks töösuhteks, näiteks peale mõnekuulist kateseaega. Veel tasub uurida, millised võimalused on selles firmas veel, mis võiks Teile huvi pakkuda - teised ametikohtad, koolitus- ja arenguvõimalused, samuti soodustused, lisateenimisvõimalused.
Enne jutuajamisi võiksite enda jaoks veel läbi mõelda, millisena oma tulevikku ette kujutate, mis Teid huvitav ja innustab.
Niisiis, usun sellesse, et ausaks jäämine ei pruugi tähendada vastuolu ka Teie hetkevajadusstega. Kui võtate töökoha vastu ja väljendate huvi teenida suuremat palka, siis võib tööanda olla Teist ikkagi huvitatud.
Tulemuslikku läbirääkimist!
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!