Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Noortefoorum :: Kuidas käituda? Mida teha?

Isabela
Külaline
Postitatud 11.11.2016 kell 23:24
Minul on niisugune probleem et läksin uude kooli, algul tundus kõik väga tore ning kõik tudrukud olid väga sõbralikud ja toredad. Oli üks tüdruk kes oli eelmine aasta tulnud ning ta mulle niiväga ei meeldinud kuna ta tundus ropu suuga vn. Tema nimi oli Anete. Hilisematel päevadel ma käisin nende tüdrukutega igalpool kaasas jne. Paar nädalat hiljem nad nagu ei olnud enam väga minuga ja mulle nundus et olen üksi. Siis ühelpäeval küsis Anete minult kas mulle meeldib uues koolis jne. Vastasin ja kuid ütlesin et olen kuidagi üksi. Sellepeale ütles ta et tema ei suhtle teiste tüdrukutega kuna üks nendest tüdrukutest Victoria on teistele rääkinud tema kohta halbu asju ja teised tema vastu pööranud. Ta ütles et ma ei pea üksi olema et võin temaga olla. Olin temaga, teised tüdrukud mulle enam nii väga ei meeldinud pärast seda mida olin Anetelt kuulnud.(Anete rääkis et eelmine aasta kui tema tuli oli ta olnud nende teiste tüdrukute:Natalie,Lisete ja Kertuga ning Victoria ei olnud kambas). Igatahes olin mina Anetega aga teises tüdrukud mini arvates eirasid mind ja rääkisid minust taga. Väga väga palju aega hiljem ei tahtnud ma niimoodi enam eraldi gruppides olla ja rääkisin teiste tüdrukuega et kas ma olen selles süüdi ja et kas ma tegin midagi valesti. Nemad vastasid et asi pole minus ja et ma pole milleski süüdi lihtsalt ma suhtlen Anetega aga nemad ei taha temaga suhelda kuna ta käsutab neid ja kamandab. Ja siis sellepärast nad vist minuga ei rääkinudki. Siis ütles kertu mulle et tal on anetest kahju et ta ei olnud nendega eriti kena aga ta ei taha Anetet enam niimoodi eirata. Ma olin temaga nõus. Ma tahtsin siiski teiste tüdrukutega ka suhelda aga jama on need sellers et kui ma hakkaksin suhtlema teiste tüdrukutega ei räägiks Anete minuga enam kunagi,mida ma ei taha. Kui ma suhtleksin Anetega ei tahaks teises minuga suhelda,mida ma ka ei taha. Mida teha? Omavahel pole nad nõus suhtlema. Kertu tahaks Anetega suhelda aga kardab et teistele see ei meeldiks ja et nad hakkaksid teda eirama. Palun aidake ma ei tea enam mida teha!!
Agne Vilt
Perenõustaja
Postitatud 13.11.2016 kell 15:59
Vahetasite kooli ja soovisite leida uusi sõpru. Olete praegu raske valiku ees, kas suhelda ühe tüdruku, Anetega, või teiste tüdrukutega – teile näib, et mõlemat ei ole võimalik ning see teeb teile muret.

Uude kooli minek on alati keeruline. Teistel olid kambad ja sõprussuhted pikema aja jooksul välja kujunenud ja uustulnukana pidite leidma endale sõpru, arvestades olemasolevaid sümpaatiaid ja antipaatiaid (meeldimisi ja mittemeeldimisi). Tundub, et olete olnud aktiivne ja julge suhete algatamisel. Tagasilööke tuleb paraku suhetes ikka ette.

Arvan, et sellises olukorras nagu te olete, on kõige õigem ausus. Rääkige Anetele, mis teile tema juures meeldib ja miks soovite temaga suhelda. Samuti öelge talle, et te olete huvitatud ka teiste tüdrukutega suhtlemisest ja kirjeldage, mis põhjustel. Usun, et tõeline sõber saab aru. Ehk on võimalik tasapisi ka Anete taas teiste tüdrukutega ära lepitada ning nad leiavad mingi ühise teema, mille osas suhelda. Kui on mingid vanad lahendamata pahandused või pinged, siis need saab ka omavahel ära klaarida, vabandust paluda.

Samuti rääkige teistele tüdrukutele, miks soovite nendega sõprussuhteid hoida, mis teile nende juures meeldib ja köidab. Inimestele meeldib ikka enda kohta häid asju kuulda. Kinnitage neile, et oleksite tänulik, kui nad on nõus teid (ja ka Kertut) oma kampa võtma, kuid leppima ka sellega, et hoiate häid suhteid Anetega. Väljendage neile, mis Anetes on head, et temaga tasub suhelda. Arvan, et ausus iseenda ja teiste vastu, sõbralikkus ja positiivsus võivad teid edasi aidata.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!