Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Noortefoorum :: 18 aadtase neiuga toime tulekuga

sooviks abi
Külaline
Postitatud 22.08.2015 kell 09:16
Mul on 18 aastane tütar ja tal on kahe aastane tütar. Ta käib pea igapäev kuskil joomas ja kaklemas ning jätab oma lapse minu kätte ning ma ei tea millal ta koju tuleb ning kui ta koju tuleb ja ma küsin kus sa olid ning miks minu kõnedele ei vasta siis on tema üks vastus pole sinu asi. Mina ja mu mees mõlemad käime tööl ja meil on veel 2 väikest last ja see 18 aastane ei käi tööl ega ka koolis. Ta on ka minu vastu vägivaldne ja selle vägivaldsusega on ta kriminaal asjus karistatud ning tal on kriminaal järelvaataja aga ma kardan tema vägivaldsust ja ma kardan ka oma laste ning ka lapselapse pärast. Mida ma sellise isikuga tegema pean
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 23.08.2015 kell 11:25
Ses olukorras soovitan teil pöörduda kohaliku sotsiaalosakonda lastekaitsetöötaja poole ja rääkida oma murest. Lastekaitsja kutsub seejärel jutuajamisele ka teie tütre ja vahel aitab olukorra lahendusele kaasa juba see tõsine jutt, kus kindlasti räägitakse sellest, mis võib kaasa tuua seesuguse olukorra jätkumine - kuni vanemlike õiguste äravõtmiseni kohtu teel.
Loodetavasti seda ei juhtu ja saate oma täiskasvanu piiril olevat last toetada, et ta saaks abi. Sotsiaaltöötaja võib ta suunata noori emasid ja nende toimetulekuoskusi arendavasse gruppi Caritas (see organisatsioon tegeleb halvasti toime tulevate noorte emade õpetamise ja toetamisega), samuti oleks vaja pöörduda töötukassasse, et teie tütar saaks tööd või koolitust, et tööd oleks hõlpsam leida. Kui õpingud on pooleli jäänud, saab uurida ka seda teemat. Kõike seda saate rääkida ja uurida lastekaitse töötaja abiga.
Selle olukorra jätkudes on lastekaitsel seaduslik õigus algatada tegevusi, mis toovad kaasa tütrele vanemlike õiguste piiramise. Kuna sel väikesel 2aastasel, kelle pärast muretsete, on olemas vanaema ja kodu, siis on ka võimalus, et ajutine hooldusõigus antakse teile. Kui tütar ei muuda oma käitumist, on endiselt vägivaldne jne, tuleb kõne alla, et ta suunatakse järelevalve all elama sotsiaalpinnale ning kohtumiskord lapsega lepitakse kokku lastekaitses. Kui tütar/lapse ema on ohtlik teile ja lapsele, saab kohaldada lähenemiskeeldu.
Samas oleks kindlasti vaja mõelda sellele, mis on teie tütre probleem - mis on põhjustanud tema vägivaldsuse, joomise, hoolitamatuse? Kindlasti vajab ka teie tütar abi ja toetust - kas ses osas saate nõu pidada kohaliku sotsiaaltöötajaga.
Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!