Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Noortefoorum :: Probleem emaga

Emaga probleem
Külaline
Postitatud 13.10.2014 kell 19:45
Vaidlen vastu emale jne..võtan tema asju ja varastan tema tagant..mis teha et ma enam nii ei teeks?Mul on tõesti raskusi selle pidamisega!
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 14.10.2014 kell 11:04
Teie lühida kirja järgi on mul keerukas arvata, milles on asi. Ehk oleks teil võimalik rääkida laiemalt oma suhetest emaga, kuidas need on kujunenud selliseks nagu need on, milline on teie pere-elu üldisemalt, millises vanuses te olete. Siis on mul võimalik paremini teie olukorrast aru saada ning ehk siis olla ka abistav oma vastusega.
Praeguse napi kirja põhjal saan öelda vaid seda, et ilmselt on teie suhted emaga keerukad ning need vajaksid lahtirääkimist. Inimese käitumise taga on ikka peidus tema vajadused. Kui me räägime varastamisest, siis me ei saa piirduda vaid selle tõdemusega, et varastamine pole õigustatud, et nii et tohi teha jne. Loomulikult ei tohi - kuid millised on põhjused? Varastaval inimesel on tihti puudu mitte sellest, mida ta varastab (asju, raha, süüa), vaid midagi muud, mida ta tegelikult varastada ei saa (armastust, häid suhteid, hoolivust, mõistmist, toetust).
Ma ei tea midagi teie ja teie ema vahelistest suhetest, kuid kas mitte siin ei või olla selle probleemi lahendus? Millised peaksid olema teie suhted emaga, mida ema peaks tegema teisiti, et teie saaksite käituda teisiti, et ei vaidleks ja et ei varastaks? Kui neist asjadest oleks teil võimalik emaga rääkida, siis ehk see võiks viia lahendusele lähemale. Kindlasti on ka emal oma vaade ja ettepanekud, mida teie tema arvates peaksite teisiti tegema.
Kui suhe on keerukas, tekitab rahulolematust ja pahameelt, siis tuleks suhtes olijatel need asjad selgemaks rääkida ja kui suhtes olijad on teineteisele tähtsad, siis enamasti on kumbki ka nõus midagi muutma, et kumbki saaks rohkem rahul olla.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!