Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Noortefoorum :: esimesed p.

kriss
Külaline
Postitatud 18.07.2014 kell 20:28
Mul hakkasid alles 1. korda päevad. Kardan seda emale veel öelda, sest me tavaliselt ei räägi sellistest asjadest. Milline oleks üldse hea koht ja aeg selle ütlemiseks? Ma ei taha päris suvalisel hetkel tema juurde jalutada ja öelda, et "tsau mul hakkasid päevad ja no head aega siis". Ma ei tea kuidas peaks seda nagu ütlema, et normaalne oleks?
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 19.07.2014 kell 21:29
Päevade algus on tähtis sündmus iga neiu elus. See on omamoodi uus algus, seotud uue vastutuse ja uute kohustustega. Kindlasti on see ka rõõmus sündmus, tähis täiskasvanuks saamise teel.
Tähtsatest asjadest on loomulik rääkida lähedaste inimestega. Isegi kui te seni pole intiimsetest asjadest emale rääkinud, siis ehk just see annab võimaluse alustada oluliste jagamistega. Ja tõesti, nagu te ise kirjas viitate - tähtsatest asjadest ei räägita möödaminnes ja suvalisel ajal. Ikka tuleks valida aega ja kohta ning teha ka kindlaks, kas teisel on aega kuulata.
Ehk olekski hea alustada sellest, et küsida: ema, mul on üks jutt sulle, millal sul oleks aega mind kuulata? Ma tahan, et saaksime segamatult rääkida.
Võib-olla avaneb see võimalus kohe, võib-olla saate kokku leppida sobiva aja. Või lõpetab kumbki pooleli oleva tegevuse ja siis saab mõnusalt maha istuda ning juttu alustada.
Vast pole mõtet teha sellest jutuajamisest eraldi pidulikku sündmust, kuid seda sorti jutuajamised ema ja tütre vahel nõuavad kindlasti seda, et kummalgi oleks aega ja soovi rääkimiseks. Ja kes teab, ehk paneb just see jutuajamine hea aluse teie kahe usalduslikumatele suhetele edaspidi.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!