Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Noortefoorum :: ebaregulaarsed päevad

triin
Külaline
Postitatud 18.07.2014 kell 20:07
Mul on päevad kestnud vähe aega ehk tsükkel ei ole veel korrapärane. Ja nii võivad päevad hakata järsku enda teadmata ja veel siis kui sa kodus ntx pole. Sidemeid ei tahaks iga päev kanda, kui päevi pole. Mida võiks ss teha? Kardan ka seda, et olen kuskil väljas ja ss riided määrduvad jne. Mis vahe on üldse pesukaitsmel ja hügieenisidemel?
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 19.07.2014 kell 21:18
Kui päevad on kestnud veel vähe aega, siis võib mõistagi tunduda harjumatu, et on veel üks asi elus, mille eest nüüdsest hoolt tuleb kanda. Mõne aja pärast muutub tsükkel loodetavasti korrapäraseks ning siis on vastavat kalendrit pidades lihtne meeles hoida, millal on päevi oodata ja seega vajalik "varustus" käekotis vi muidu ligidal hoida. Nutitelefoni saab tõmmata ka vastava app'i, mis aitab saabuvaid päevi meelde tuletada.
Seni aga, kuni tsükkel välja kujuneb, on abi sellest, et püüate olla "alati valmis". Võib tunduda küll ebamugav, kuid väike pesukaitse võiks ikka käekotis varuks olla. Apteegid on küll igal nurgal, kuid ka 100meetrise teekonna läbimine ses olukorras võib olla väga ebamugav.
Pesukaitse ja hügieenisideme vahe ongi selles, et pesukaitse on õhuke ja mõeldud pesu määrdumise vastu (tupevoolus, uriin, viimased mensese-päevad, kui verevoolus on vähene), hügieenisidemed on mõeldud kasutamiseks menstruatsiooni ajal ning neid on väga erinevaid, vastavalt olukorrale (väike verevoolus, keskmine ja suur voolus, on olemas öised sidemed jms).
Kui teil on lisaküsimusi tsükli, oma värske naise-staatuse, tulevase seksuaalelu vastu vm, siis palun pöörduge oma naistearsti poole või seksuaaltervise keskusesse, kus on ka noorteosakond ja vastavad spetsialistid.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!