Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Noortefoorum :: eneserahuldamine

tüdruk
Külaline
Postitatud 11.07.2014 kell 02:32
Hei!
Olen 14.aastane tütarlaps. Tunnen väga huvi eneserahuldamise vastu ja orgasmi saamisest. Olen kliitorit, rinnanibusid jt silitanud, masseerinud jne (mitte kuivalt nt ka süljega). Olen proovinud ka dusi all (voolava joaga) nagu on soovitatud.
Tegevuse juurde olen mõelnud ka selle teemakohaseid mõtteid. Eneserahuldamisega olen tegelenud juba natukest aega (regulaarselt iga päev). Kuid ei tunne tegevust tehes rahuldust ega lõõgastust, orgasmist rääkimata!(ei tea, mida siis valesti teen), kuigi tahaksin seda väga. Väiksena surusin ma jalalihased ükskord kokku ja sain mingi mönutunde, oo kui mõnus see oli... Palun soovitusi, mida võiks veel proovida. Suguelu ei tahaks nii vara alustada. Kuid olen möelnud, et äkki aitaks see kui mingi noormees mind hellitaks või teeks suuseksi, aga ei tea/ei ole sellist poissi. Palun andke soovitusi!
Ootama jäädes
Auli Kõnnussaar
Psühholoog, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 14.07.2014 kell 10:56
Saan aru, et oled järginud erinevaid soovitusi, kuid ei tunne rahuldust ning oled seetõttu pisut pettunud või mures. Sõna „eneserahuldamine“ tähendab ju tegelikult midagi, mis tekitab hea tunde ja rahulolu iseendale. Kuna inimesed on väga erinevad, siis mõjuvadki hästi väga erinevad puudutused ja tegevused. Sinu vanuses on muutusi tõenäoliselt palju – hormonaalne tasakaal, keha kuju, tundlikkus, uued kogemused, uued inimesed, uued mõtted ja tunded jne. See, mis on hea ühele ei pruugi olla hea teisele ja see, mis oli hea eile, ei pruugi hea olla täna. On loomulik, et Sa kuuled erinevaid soovitusi, kuid tähtis on jätta need soovitused tahaplaanile, kui Sa oled oma kehaga omaette. Oluline on märgata, mis just Sulle meeldib. Tähtis on kuulata oma keha, mitte sundida teda reageerima samal viisil nagu keegi on rääkinud või kusagil kirjutatud.

Eneserahuldamine algab sellest, et märkad igapäeva elus, mis on Sinu jaoks meeldiv ja mis ebameeldiv. Mis pakub huvi, mida naudid, mis tekitab hea tunde. Hea on märgata, millal Su keha end hästi tunneb. Peale trenni? Peale millist sööki? Peale ujumist, dušši või vanni? Kuidas mõjuvad erinevad lõhnad (looduses, toidu, parfüümid, kehalõhnad), värvid? Võid märgata kuidas Sa koged kehaliselt erinevate inimeste lähedalolu? Mõne inimese lähedal on hea olla, teise juures neutraalne ja mõnega ei sobi. Kui oled omaette, siis saadki pakkuda endale erinevaid puudutusi ja lubada oma kehal endale ise vastata, mida tahad veel ja mida mitte.

Oma seksuaalsuse avastamine on pidev protsess. Naisteajakirjade või mõne sõbranna/tuttava soovitusi orgasmisaamise kohta ei tasu väga tõsiselt võtta. Kui leiad sealt mõne hea idee enda jaoks, siis on hea, kuid kindlasti ei ole mõtet arvata, et seks või eneserahuldamine just nii peab käima. Tähtis on avastada, mis ja kuidas mõjub just Sinu kehale. Inimeste kehad on väga erinevad. Naiste kehad reageerivad väga erinevalt ka ühe kuu lõikes. Seega ei tasu imestada, kui sama puudutus võib erinevatel aegadel tunduda väga erinev.

Sina saad olla oma kehale kõige lähedasem. Sinu keha on rahul, kui õpid teda kuulama ja aktsepteerima just sellisena nagu ta on. Eneserahuldamine on endale selle pakkumine, mis just Sinu kehale ja meelele meeldib.

Aitäh, et kirjutasid ja küsisid!
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!