Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Noortefoorum :: mida teha?

anon
Külaline
Postitatud 27.06.2014 kell 00:04
Tervist, mul on selline mure, et armastan ühte neiut ja tema mind..
ning neiu sõbranna, ütles mulle,et peaksin laskma oma armastatul, noorusest võttta kõik, olenemata sellest, et me pole temaga isegi koos... me oleme üksteisele vandunud seda et armastame üksteist jne..

mis ma edasi tegema peaksin? jääma ootama või peaksin edasi liikuma, sest mul mõistus ütleb üht, süda teist.
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 27.06.2014 kell 16:08
Armastate ise ja olete teise poolt armastatud. Teie kahe tunded on kindlad.
Kui ma teie murest õigesti aru saan, siis olete segaduses ühe kõrvalseisja poolt öeldust, kes leiab, et olete veel noored ja teie neiu peaks veel ringi vaatama (ja teie omakorda ka?).
Kuigi te ei täpsusta oma kirjas, kui vanad te mõlemad olete, julgen arvata, et veel teismelised (või varajastes kahekümnendates)?
Mis tähendab, et ühelt poolt vaadates on teie neiu sõbrannal õigus,- maailm , teie ise ja elu alles ootavad avastamist. Olete vanuses, mil õpitakse suhtlemist ja suhteid vastassooga ning samas ei ole arengulised ülesanded seotud vaid partneriotsinguga (mis on samas väga loomulik), vaid ka õpingud, tulevane töö, eneseleidmine üldisemalt.
Lisaksin siia mõned tegurid parnerivalikul, ehk annavad nad teile mõtlemisainet ja toetavad teid teie praeguses valikus (vastuseks teie küsimusele, et kas jätkata suhet, või edasi liikuda):
1) On väga oluline, et potentsiaalne partner oleks hea inimene. Enamus inimesi on oma olemuselt head, aga kindlasti mitte kõik.
2) On oluline olla koos inimesega, kes on teile huvitav, kes ajab teid naerma. Paarid veedavad palju rohkem aega teineteisega koos laua taga istudes kui magamistoas armatsedes.
3) On oluline, et partnerid jagaksid sarnaseid väärtusi ja arvamusi nt. soorollidest (kes mida perekonnas või kodus teeb), finantsküsimustes, laste kasvatuses, usuteemadel või kuidas lahendada omavahelisi vaidlusi. Nende hoiakute kooslus või summa näitab, kuidas võimalik kooselu kujuneb.
4) Partneritel peaksid olema seksuaalsed soovid, mis teineteisest ei eristuks niivõrd, et ei ole võimalust kompromissiks.
Võtke aega, vaadake enda sisse. Mõelge ja olge enda vastu aus- mida te oma elult tahate? Mis on teie eesmärgid järgmiseks kaheks aastaks? Viieks? Kas plaanidesse mahub praegu ka teie armastatu? Kui jah, siis miks? Kui ei, siis miks? Millest te ilma jääte, kui teie elus ei oleks praegu partnerit? Mis oleksid selle olukorra plussid?
Kui olete selle teema enda jaoks läbi mõelnud, tuleks teil oma armastatuga ausalt ja avatult sellel teemal rääkida.
Aus ja avatud suhtlemine võib anda teile vastuseid. Tuleks püüda leida sobiv rahulik hetk ning anda mõista, et soovite rääkida enda jaoks olulisel teemal. Rääkige sellest, mis on teid kurvastanud ja muretsema pannud ja ka sellest, milliseid tundeid tunnete oma partneri suhtes. Väljendage siiralt oma tundeid ja vajadusi. Püüdke üksteist hoolega kuulata. Selleks rääkige kordamööda- algul räägib üks ja teine sõnastab kuuldu ümber, sinna midagi lisamata (ega end kaitsma asumata). Kui üks osapool tunneb, et teda on mõistetd, annab sõna teisele ja protsess kordub. Seda niikaua, kuni olete teema lahti rääkinud ja saate hakata olukorrale koos lahendusi leidma.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!