Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Noortefoorum :: mure

anonüüm isik
Külaline
Postitatud 22.06.2014 kell 23:45
tervist, olen poiss (täisealine, ei ütleks et veel mees, alles nooruk) ja on mure millele ise ei oska vastust leida..loodan, et äkki saabsiit abi või siis vähemalt nõu,kuidas edasi käituda..

ehk, mure on selline, et olen suhtes endast aasta vanema neiuga, alguses kõik klappis ja nii,suhtlesime rohkelt jne... aga nüüdseks, pole enam seda palju suhtlemist ja koos olemist jne.. pigem just nagu poeks minu ja temavahel midagit.. algselt arvasin, et asi on selles, et ta lõpetab kooli jne, et ta kurnatud jne.. aga praeguseks on see tal läbi ja asi jätkub samaviisi..

aga probleem mida tuleks nagu lahendada on see, et on ka üks teine tüdruk, on minust aasta noorem ja mul oli temaga esimene teema umb 5aastat tagasi, see oli sõnaotses mõttes armastus esimesest silmapilgust.. mina isiklikult ei usu seda, aga siis läksime lahku kuna takolis ära välismaale jne.. ja nüüd selle aasta alguses me uuesti olime koos ja lksime siin paarkuud tagasi lahku, kuna distants suhe on raske... aga asi on selles, et ta räägib mullle pidevalt kuidas ta mind armastab, aga ei tee midagi selleks et seda tõestada.. vms, ja no ma ütlen ausalt armastan ka teda aga point on siin, et ma olen suhtes tüdrukuga kes mulle meeldib, aga ma armastan südamest teist, ja ma ei tea mida teha... piinlen siin viimased päevad lihtsat teadmatuses mida teha... tavaliselt tean alati mis teha.. kas jätta siis praegune ja minna tüdruku juurde keda armastan, või siis lihtsalt olla ja vaadata mis edasi saab üleüldiselt.. kui peaksin minema tüdruku juurde tagasi keda armastan tähendaks see distants suhet jällegist ja seda ma kardan kõige rohkem.

palun aidake, andke kas või nõu mis oleks väär mis oleks õige.
loodan et jutt ei jäänud segaseks.
Meelike Saarna
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 24.06.2014 kell 21:55
Olete mures ja segaduses oma suhte tõttu. Valida kahe suhtepartneri vahel võib tõesti olla keeruline, plusse ja miinuseid kaaluda on lihtne, kui tegu on asjadega, ent palju keerulisem, kui tegu on inimestega. Siiski küsin, kas olete proovinud plusside-miinuste võtmes neile kahele tüdrukule mõelda? Kujutledes elu ühega neist, ning siis teisega neist... Ühist kodu, ühiseid tegevusi, meeldivaid hetki ja võimalikke probleeme... Millised tulevikupildid teie ette kerkivad?
Kirjutate, et ühega neist terendab kaugsuhe, ja seda te kardate. Ehk peaks kaalumise-arutlemise ajal kaugsuhte-teema ajutiselt kõrvale jätma ja keskenduma sellele, mida te üldse suhtelt ja elult ootate.
On ju võimalik esitada endale olulisi küsimusi, näiteks: mis teeb suhte heaks või halvaks? Millist suhet te kindlasti välja ei kannataks? Millest olete nõus loobuma teise heaolu nimel? Milline on valmidus olla suhtele pühendunud? Milline on suhe, mis üldse on pingutamist ja alalhoidmist väärt? Millest üldse suhe koosneb? Mahub sinna veel midagi peale armastuse? Mis üldse on armastus? Miks mul suhet vaja on?
Need on üldised küsimused, mis paarisuhtesse sisenedes ikka tuleks endale esitada.
Üldiste soovituste kõrval tuleb aga kindlasti lähtuda iseendast. Teie olete ju ainukordne inimene oma vajaduste ja soovidega, teie partner samuti. Teie kaks loote suhte - sellise, millist just teie tahate ja vajate. Nii et lisaks iseenda soovidele-ootustele suhte osas tuleks uurida ka võimaliku partneri omasid. Kui kahe partneri ootused liialt vastukäivad on, on probleemid juba ette suhtesse sisse kirjutatud. Samas on aga suur tahtmise korral ikka võimalik sobituda ja kohaneda, olla valmis muutuma, ja olla valmis ka teise võimalikuks muutumiseks.
Iga suhe on paratamatult ka riskidega seotud. Elu on tihti ettearvamatu, probleemid ja pettumused kuuluvad samuti suhtesse. Ei maksa liialt ette muretseda, ent ka see pool on hea läbi kaaluda.
Vastutus oma valikute eest kuulub täiskasvanute ellu. Ka valeks osutunud valikute eest tuleb vastutada, olukorraga toime tulla ja võimalusel uusi ja paremaid valikuid teha. Nii et soovin teile julgust valikuid teha. Meie parimad otsused sünnivad, kui võtame kuulda nii mõistuse kui ka südame häält, nii et meelitage need kaks koostööle.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!