Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Noortefoorum :: kas vajan abi?

m
Külaline
Postitatud 27.06.2011 kell 02:57
Viimasel ajal olen hakanud arvama, et mul on midagi viga ja kõik pole päris korras. Varem ma ei mõlenud sellele, sest arvasin et iga õhtu nutta mitte millegi üle on normaale. Pidev nutmine on kestnud u 2 aastat. Mul on tihti kurb tuju. Nüüd ei saa ma enam öösiti magada. Mõtteid on liiga palju ja kui veel mõelda, et uni ei tule ja homme on vaja vara tõusta, siis ajab see väga närvi ning ma nutan jälle ja tavaliselt lõppeb see kõva ropendamise ja asjade peksmisega. Ma olen ainult 16 ning mu ema kindlasti ei arva et mul midagi viga. Mina selles nii kindel poleks. Pidev tujumuutus ja kurbus ning suur väsimus ei tundu kuigi head asjad. Mainiks veel et kui ma nutan, siis vahel ma ei suuda peatada ning üldiselt ma hakkan igasuguseid olukordi ettekujutama ( põhilislet halbu) ja siis nutan nende üle ja on ka tunne olnud et see oleks nagu filmis sest normaalsed inimesed nii ei tee..vist. Ma ei tea mida teha. Tegelikult nagu ei tahaks eriti niiviisi edasi elada (olen ka mõelnud kunagi enesetapule, aga pigem eelsitaksin lihtsalt mitte eksisteerida või nähtamatu olla). Kas mul oleks tõesti profesionaali abi vaja?
Kristi Raava
Koolipsühholoog, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 28.06.2011 kell 23:07
Lugedes teie kirja ja kirjeldatud sümptomeid võib öelda, et vajate professionaalset abi. Kirjeldatud sümptomid on väga selgelt omased depressioonile. Depressiooni põhilised sümptomid on sagedane kurvameelsus, negatiivsed mõtted, emotsionaalne ebastabiilsus, kerge nutuvalmidus, unehäired. Raskematel juhtudel esineb ka enesetapumõtteid. Kuna kirjeldatud sümptomid on teil kestnud 2 aastat, viitab see samuti depressioonile.
Kirjutan natukene sellest, kuidas depressioon tekib. Väga sageli on depressiooni kujunemise põhjuseks rasked elusündmused (nt. vanemate lahutus, kiusamine jne.), pikk pingeseisund. Depressioon kujuneb tasapisi ja ühel päeval annab tunda tugevamalt.
Depressioon on ravitav haigus ja seda esineb tänapäeval palju. Esimese sammuna tuleb pöörduda teil psühhiaatri juurde, kes diagnoosib ära kui tugeva depressiooniga on tegemist. Vajadusel kirjutab psühhiaater välja teile antidepresandid. Kindasti tuleb meelespidada seda, et ainult ravimitest jääb väheks. Parallelselt ravimitega tuleb käia ka psühholoogi juures. Psühholoogiline nõustamine on depressiooni ravis väga oluline, mis annab võimaluse korrastada oma mõtteid ja omandada uusi oskusi elus edasiminemiseks.
Kokkuvõttes tuleb teil alustuseks pöörduda, kas psühholoogi või psühhiaatri juurde, kes saavad teid aidata. Kindlasti tasuks oma murest rääkida perekonnale, kes saavad teile abiks ja toeks olla.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!