Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Noortefoorum :: Kas kellegil on või on olnud selline suhtumine et kui mina tahan siis mina pean ka saama ja kuidas sellest lahti saab

erx
Külaline
Postitatud 07.10.2007 kell 12:21
ma ntx tahan sellest lahti saada sest mul on imelik juba kysida ükskõik mida
Anu Bachmann
Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 09.10.2007 kell 08:27
Tere, Erx!

Kui ma õigsti aru saan, siis tahad lahti saada oma nõudmisest, et pead saama kõik, mis Sa iganes tahad. Miks Sa sellest lahti tahad saada? Ma saan aru, et see on loll küsimus, sest sellest, mis tundub paha, tahetakse ikka lahti saada. Küsin, sest selle vastuse abil võid leida endale lahenduse. Ütled, et Sul on imelik juba küsida. Miks on imelik? On Sul piinlik? Tunned Sa ennast süüdi, et raiskad liiga palju vanemate raha? Tunned ennast lapsiku ja jonnivana, kui nõuad alati oma õigust? Või on Sind hoopis ära tüüdanud täiskasvanute mõnitused vastuseks Sinu küsimistele? Või häirib Sind hoopis, et saadki alati, mis tahad ja ükski asi pole enam ihaldusväärne? Tunned ennast liiga ülbena? Arvad, et peaksid rohkem teistega arvestama? Usu, mid, variante on siin miljon, milline neist on Sinu?

Mina arvan, et igal inimesel on õigus seista oma õiguste ning vajaduste eest. Kuid seejuures ei tohi kahjustada teiste õigusi ja vajadusi. Nt on täiesti loomulik, kui on vaja talveks sooja jopet. Kuid see tuleb leida selline, et perel jääks raha ka emale või teisele lapsele sooja jope ostmiseks. Noh, see on selline ülilihtsustatud näide.

Ma arvan, et Sul endal on mingi mõte, miks Sind just nüüd on see häirima hakanud, et leiad endal õiguse olevat kõike saada. Sellest kombest lahti saad ikka oma tööga, miski ei tule niisama ja vaevata. Kui see on Sul tõsine mure, hakkad arvatavasti nüüd iga kord tähele panema, kui jälle midagi nõuad. Võibolla suudad vabandada ja oma nõudmise tagasi võtta. Mõne aja pärast hakkad juba hetk enne nõudmise esitamist märkama, et nüüd oleksid nõudnud, aga jõuad viimasel minutil jaole. Lõpuks oskad vahet teha mõistlikel ja mittemõistlikel nõudmistel.

Minul isiklikult on hea meel, et sellise küsimuse üle mõtled. Mis see minu asi on? Noh, minu maailm muutub ju ka paremaks, kui tean, et "tänapäeva noored" oskavad asju näha ja mõelda küll.

Parimate soovidega,
Anu
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!