Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Noortefoorum :: 16a. teismeline

murelik ema
Külaline
Postitatud 04.01.2008 kell 11:32
Mure järgmine: 16a. teismeline lahkus kodust, et olla nn.armastatuga kel päris pikk krim.taust. On teada, et redutab kuskil Tallinnas. Tänaseks taas ära olnud 3päeva. Omavalitsus on asjast teadlik ning väidab, et mitte midagi teha ei saa kui teismeline tahab ära joosta kodust ning soovitas isegi mitte politseile teatada, sest see pidavat õli tulle valama. Kui teismelisega rääkida asjast, siis teatab ülbelt, et annab kohtusse ahistamise eest. Nn. armastatu päris hea "õpetaja" teismelisele. Nüüd ongi olukord kus me kõik teame, et selline käitumine on vale, aga teha ka midagi ei saa. Teismelisel tel. välja lülitatud seega suhelda ka ei saa. Ehk oskate teie anda nõu kuidas peaks käituma edasi? Sellel teemal päris hulga räägitud.
Angela Jakobson
Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 05.01.2008 kell 18:04
Nii Perekonna- kui ka Lastekaitseseadus on seadused, mis selgelt panevad vastutuse alaealise kasvutingimuste eest lasteavanematele. Omavalitsuse väljaöeldud seisukoht, et politseisse teatamine võib teha asja hullemaks, vastab mingil määral tõele. Kindlasti ei saa lugeda tõhusaks ja heaks kontaktiks, kus lapsevanema ja lapse vaheline suhtlemine toimub seadusest näpuga järge lugedes politsei ja advokaatide vahendusel. Mingisugust alust antud loos süüdistust ahistuseks siin kahtlemata pole, tegu on pigem hirmutaval eesmärgil väljahüütud lausega.
Ainus võimalik soovitus olukorras oleks siiski saavutada lapsega taas kontakt, et oleks võimalik rääkida teismelisega teemadel, mis Teie (ja ka tema) jaoks on olulised. Kontakti kindlasti ei aita saavutada moraalitsemise ega hurjutamisega. Väljendama peaks oma siirast ja ausat muret, soovi suhelda ja kontakti hoida. Kui see on teismelise kindel otsustus olla koos selle mehega siis võib ju pakkuda ka võimalust, et nad tuleksid koos ülejäänud perekonnaga kohtuma. See võib olla ootamatu ettepanek teismelisele, samuti raske Teie perekonnale. Kuid kui eesmärgiks on saada lapsega taas kontakt, tuleb anda teismelisel signaal, et püüate aktsepteerida tema valikuid, samas väljendada, et Teil on hirm ja mure tema tuleviku suhtes ja esmatähtis on Teie jaoks kontakti hoidmine.


Postitus muudetud Angela Jakobson poolt.
Kas see vastus oli abistav?

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!