Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: Suhe lapse isaga on kohutav

Merliin
Külaline
Postitatud 14.12.2016 kell 12:56
Tere,
Suur mure seoses lapse isaga. Läksime üle 2 aasta tagasi lahku, kuna lapse isa läks uute naistega. Lapse isa süüdistab mind kõiges, lahkuminekus ka siiani, et olen süüdi. Ta on 2 aastat tarvitanud minu kallal psüühilist ja ka eelnevalt füüsilist vägivalda, jälitanud, kontrollinud. Kohtus said lapse hoolidusõiguse asjad paika, laps on enamus ajast minu juures, alimendid määrati, kuid neid ta keeldub maksmast.
Olen ennast depressiooni töötanud, sest peale lahkuminekut pidin arvete ja kulude katmiseks töötama suurema osa ajast 7 päeva nädalas. Puhkusest ei tule midagi välja, sest keha lihtsalt ei anna nii kiirelt tagasi, olen pidevalt üleväsinud, rinnus surub, arsti sõnul on vereproovid korras, kuid depressioon. Tabletid ei aita. Lapse isaga aga suhted lähevad aina hullemaks, nüüd on tal ka uus perekond , kaks uut last ja meie ühist last ta ahistab - paneb teda nurka, sõimab teda seaks, alandab, sunnib vägisi õppima ja ütleb, et ta ei saa hakkama - laps alles läheb kooli järgmisel aastal.

Mida teha? Soovin lapse hooldusõigust endale. Olen pöördunud lastekaitsesse. Lapse isa vägivaldsus mõjutab otseselt minu lapse ja seeläbi ka minu elu.

Kas sellised suhted lahenevad, kui üks osapooltest on vägivaldne?
Marge Vainre
Pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja
Postitatud 16.12.2016 kell 12:54
Teie olete tundunud omal nahal mehe vägivaldust ja nüüd märkate, et isa väärkohtleb ka last. Teie koormus on väga suur ja nüüd mõjutavad pinged ka otseselt teie tervist. Ma arvan, et eelkõige on vaja teha kahte asja. Kaasata spetsialist lapse aitamiseks ja hoolitseda oma tervise eest ja ravida depressiivsust. Oletegi pöördunud lastekaitsespetsialisti poole. Kindlasti on vaja otsustavat tegutsemist, hinnata ära kuivõrd ohtlik on isa käitumise mõju lapsele. Teie kirjas on, et laps on enamus aega teie juures, kohus määras isalt toetusi, kuid lapse hooldusõigus jäi isale, mida soovite nüüd endale taotleda. Kindlasti on need protsessid väga pikad ja jälle kurnavad, aga siinkohal vajate kindlasti lastekaitsespetsialisti nõu. Seda enam, kui on kohe sekkuda, mitte oodata pikka kohtuskäimist.
Niisiis, kui laps kannatab ise halva kohtlemise pärast, siis on vaja sekkuda kohe!
Teie küsimus, kas sellised suhted lahenevad, on üsna raske üheselt vastata. Ütleksin, et seda ei ole mõistlik loota, kui mees on korduvalt olnud vägivaldne ja seda nii vaimselt kui füüsiliselt. Teie saate kaitsta end ja last, see on teie vastutus. Laps on veel väga õrnas eas ja seetõttu võimalik kahju ka suurem. Soovin teile jaksu ja usku, et teete head, kui seisate enda ja lapse heaolu eest.
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!