Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: 7 kuune laps keeldub rpa-st

Mina Siin
Külaline
Postitatud 06.12.2016 kell 10:38
Mitmendat nädalat juba keeldub minu tibu piimasegust. Ei tea, mida teha. Kui algul lihtsalt punnis vastu ning natukese aja pärast võttis, siis nüüd hakkab lausa nutma, kui rohkem sellega peale käia. Olen pikendanud söögikordade vaheaegasid, et äkki siis võtab, aga ei midagi. Vaid öösel, siis kui laps pooluimas pole mingit probleemi ja teinekord saab ka autosõidul antud, aga kodus ja külas olles - tutkit. Lisatoiduna on hakkanud ka putrudest keelduma - vahepeal teeb puhta vuugi toidule, vahepeal kohe üldse mitte.
Ehk oskab keegi nõu anda, mida teha? Ei saa ju last nälgas hoida. On see mööduv hetk?
Õnne Aas-Udam
Psühholoogiline nõustaja, Gordoni Perekooli koolitaja
Postitatud 06.12.2016 kell 13:49
Lapse areng ei käi kunagi kindla graafiku järgi, ka näiteks beebide une,- ja söögivajadus võib muutuda lausa üleöö.
Võibolla proovite laiendada oma lapse lisatoitude menüüd, pakkudes lapsele näiteks juurvilja ja puuvilja püreesid. (kes teab, ehk on laps tõesti tüdinenud piimasegu maitsest?)
Vahel võib lapse muutunud käitumine (varem sõi, nüüd ei taha enam) viidata mingile probleemile, enamasti on need seotud lapse arengu, kasvamisega. Kuidas tal hammaste tulekuga on? Seedeprobleeme?
Enamasti lähevad taolised eripärad üle, aga soovitan teil ennekõike konsulteerida oma mureteemaga laste- või perearstiga, kes on ikkagi asjatundjad väikelaste osas ning oskavad kindlasti teid nõustada lapse muutunud söögiharjumuste osas.
Teile emana soovin rahulikku meelt, sest rahulik ema võrdub rahulik laps. Seega, kui vajate tuge, abi või nõustamist, pöörduge oma lähedaste ja ka spetsialistide poole!
Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!