Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: lapse käitumine

Marta
Külaline
Postitatud 11.11.2016 kell 12:25
Tere soovin veel lisaks küsida. Ma kindlasti ei jätaks last sinna üldse saatmata. Aga vb peaks mõni aeg laskma tal seal lühemlat olla? Näiteks ühe öö kaupa?
Agne Vilt
Perenõustaja
Postitatud 11.11.2016 kell 23:26
Rääkige esmalt oma murest eksmehega, arutlege võimalike põhjuste üle, mis võib olla tinginud lapse tõrke isa juurde minna. Kas seal kodus/peres on toimunud mingeid muutusi, või on midagi varasemast teistmoodi isa suhtluses lapsega. Kindlasti on oluline ka, kuidas laps saab läbi isa uue elukaaslase ja nende ühise lapsega, isa peaks selles osas nn külas olevat last aitama.

On tore, kui laps on ema uue elukaaslase omaks võtnud, samas, lapse jaoks jääb oma isa ikkagi tähtsaks. Väga oluline on pisikesele inimesele ka see, et ema ja isa saaksid läbi pingeteta, seega proovige rahulikult tekkinud olukorda analüüsida ja mehega kokku leppida, kas teete mingeid muudatusi (ajutiselt) külastuse kestuses. Lähtuge lapse vajadustest. Enda tahtmisi, ambitsioone ja soove lapsele peale suruda ei ole õige. Kui ta vajab mõnda aega teistsugust külastamise graafikut, siis tehke ajutised muudatused. Kuid pidage silmas, et laps vajab regulaarset ja piisavat kontakti isaga, et nende suhe säiliks lähedasena. Kõigepealt peaks proovima aru saada, kas midagi on vaja ja saaks ette võtta, et laps taas isa juurde hea meelega läheks.

1 lugeja arvab, et see vastus oli abistav.

Kas see vastus oli abistav?
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!