Registreeru koolitusele

Liitu uudiskirjaga


Foorum :: Muu :: kahtlus pedofiiliale

kairi
Külaline
Postitatud 02.09.2016 kell 13:14
Jutt on kolmeaastasest tüdrukust, kelle vanaema kahtlustab uut väimeest pedofiilias. Laps kardab olla üksi voodis, sest tuleb väike draakon. Ta näitas kuidas draakon talle suhu tuli ja kuidas ta seda lakkus. Tüdrukule on selle mehe poolt kingitud draakon, mis on suure m...-i sarnane. Kas lapse peast saab sellise mõtte eemaldada, kui kõik ongi nii kuidas vanaema kahtlustab? Kas alati läheks menetlus kohtusse kui kõik ongi nii?
Agne Vilt
Perenõustaja
Postitatud 04.09.2016 kell 00:26
Tegu on tõsise teemaga. Lapse seksuaalse väärkohtlemise kahtluse korral peab kindlasti selgust saama, kas neil kahtlustel on alust ja sellise olukorra lõpetama. Tüdruku vanaema peaks helistama lasteabi telefoni lühinumbril 116 111 ja/või pöörduma koos temaga politseisse, kus on vastava teemaga tegelevad spetsialistid, kes saavad vajalikku abi anda. Kirjast ei selgu, kuidas olete teie seotud tüdrukuga, kuid võimaluse ja vajaduse korral olge selles lapse vanaemale toeks ja abiks. Alternatiivina, võite ka ise pöörduda politsei poole. Lapsele oleks enne politseisse minekut vaja selgitada talle arusaadaval moel, et ta võib seal julgelt kõigest rääkida.

Kõige olulisem on hetkel lapse turvalisus ja heaolu. Küsimus sellest, kas teema võib kohtusse jõuda, ei ole esmatähtis. Sama kehtib lapse mõtete muutmise kohta, nendega saab ja on mõtet tegeleda siis, kui akuutne probleem, ehk seksuaalne ahistamine on lõppenud. Väärkohtlemise järgselt saavad vastavad spetsialistid last aidata, et kogetu mõju võimalikult vähendada.

Kui tegu on vaid lapse hirmude ja fantaasiatega, siis saab last aidata näiteks lastepsühholoog või pereterapeut. Igal juhul, kui laps on hädas, tuleb teda aidata.

Palun võtke ühendust minuga agnevilt at hotmail dot com või Perekeskus Sina ja Mina teiste spetsialistidega või kirjutage aadressil perekeskus at sinamina dot ee, et saaksime täpsemat infot lapse ja konkreetse olukorra kohta.
Infot leiate ka aadressilt:
http://www.just.ee/et/eesmargid-tegevused/praktilisi-nouandeid/abimaterjal-lapsevanemale

1 lugeja arvab, et see vastus oli abistav.

Kas see vastus oli abistav?
Näita kõiki postitusi (2)
Kirjasaatja soovil saab sellele teemale vastata ainult perekeskuse spetsialist.
-->

Kommentaarid:

Aitäh!

Täname Teid tagasiside eest!