Kui Sind korraga sellised löögid tabavad, kaob igasugune eluisu. Ent enesetapp võtab ära võimaluse, et midagi saaks paremaks muutuda. Sellise raskusega ei tohiks ennast üksi jätta.
Vabatahtlikud ja pofessionaalsed nõustajaid on valmis kuulama, nõu andma või infot jagama selle kohta, kuhu edasi pöörduda.
Tule ja räägi kellegagi sellest, mis Sinuga juhtus - siin on kontaktid:
Perekeskusesse saab helistada telefonil 6816570
Eestikeelne usaldustelefon on 655 8088 ja see on avatud iga päev (k.a. riiklikud pühad) kella 19-07
Usaldustelefon 126 (eesti keeles) iga päev 17.00-03.00
Tallinnas Kriisiabi keskuses (www.eluliin.ee) on telefoninõustamine 6314 300 ja samal numbril saab registreerida vastuvõtule.
Inimene, kellele rääkida võib olla ka mõni lähedane või mõni vana tuttav, kellega ei ole ammu suhelnud, kuid kes on hea kuulaja ning võimalik, et saab ka rohkem aidata.
Oma mure rääkimisel on veel teinegi kasu. Rääkimine võib olla ka üks võimalus parandada oma tervist. Tervis läheb rasketel aegadel halvaks, kuna kehas tekivad pinged ja energia ei liigu ning siis tekivad haigused. Üks võimalus energia liikuma saada on lasta pinged rääkimise kaudu endast välja. Hea kuulaja võtab vastu kõik erinevad tunded ja aktsepteerib kõike seda, mis Sinu sees on sel hetkel. Kui pinge läheb väiksemaks, siis võid leida uusi vaatenurki oma olukorrale ja leida ka uusi ootamatuid lahendusi.
Aitäh, et Sa end siin väljendasid!
Lisan siia veel mõned nõuandetelefonid:
Perearsti nõuandetelefon 1220 (www.1220.ee) on tasuta 24 h
Tehniliste olmemurede ja sotsiaalprobleemide korral on võimalik ööpäevaringselt (24 h) helistada tasuta telefoninumbrile Tallinnas 1345 ja Tartus 1789